Tam kapanma sürecinde çalışma izin belgesi nasıl alınır?

Güncel
Ayyıldız Huri Kaptan
30 Nisan 2021, 10:25
Ayyıldız Huri Kaptan
30 Nisan 2021, 10:25

Türkiye Cumhuriyeti İçişleri Bakanlığı, yaşanan yoğunluğun erişim güçlüğünün ardından çalışma izni belgesinin e-Devlet üzerinden alınabilmesi için başvuru ekranının açıldığını bildirdi. Bakanlığın açıklamasına göre tam kapanma sürecinde ancak muaf listesinde yer alan kişiler, çalışma izin belgesi ile iş yerlerine gidebilecek.

İçişleri Bakanlığı çalışma izni belgesinin e-Devlet üzerinden alınabilmesi için bütün hazırlıkların tamamlandığı açıkladı. Bakanlığın Twitterhesabından dün akşam saatlerinde yapılan açıklamada, başvuru ekranının e-Devlet’te açıldığı bildirildi. Tam kapanma döneminde muafiyet kapsamında bulunan iş yerlerinde çalışanların e-Devlet sisteminde yaşanılan yoğunluk nedeniyle endişe ve acele etmelerine gerek olmadığına dikkat çekildi.

Resim

BELGELER 2 MAYIS’A KADAR GEÇERLİ OLACAK

Tam kapanma sürecinde muafiyet kapsamında bulunan iş yerleri tarafından düzenlenen mevcut görev belgelerinin 2 Mayıs Pazar günü saat 24.00’e kadar geçerli olduğu belirtildi.

İÇİŞLERİ BAKANLIĞI: TEDBİRİMİZİ ALDIK

Ayrıca açıklamada, e-başvuru sistemine erişim güçlüğü yaşanması halinde ilgili formun manuel olarak doldurulup çalışan ve iş yeri/firma yetkilisi tarafından imzalanarak görev belgesinin kullanılabileceği bildirildi. Diğer yandan, “Kimsenin mağduriyet yaşamaması ve muafiyetlerin kötüye kullanılmaması için her türlü tedbirimizi aldık.” ifadelerine yer verildi.