Savaştan zarar gören Ukraynalılar için dünyaca ünlü müzisyenler konser verecek

Güncel
Ayyıldız Huri Kaptan
20 Mayıs 2022, 16:20
Ayyıldız Huri Kaptan
20 Mayıs 2022, 16:20

Dünyaca ünlü müzik grubu Pink Floyd ile Crash Test Dummies, Ukraynalı Eurovision birincisi Ruslana ve Camala’nın yanı sıra pek çok ünlü isim, Ukrayna’daki savaş mağdurları için konser verecek.

Dünyaca ünlü müzik grubu Pink Floyd ile Crash Test Dummies, Ukraynalı sanatçı, 2004 Eurovision birincisi Ruslana, 2016 Eurovision birincisi, Kırım Tatar şarkıcı Camala’nın yanı sıra pek çok ünlü müzisyen, Rusya’nın 24 Şubat’ta Ukrayna’ya saldırarak başlattığı savaş nedeniyle evlerini terk etmek zorunda kalan ve zarar gören Ukraynalılara destek vermek amacıyla 17 Haziran’da çevrim içi konser düzenleyecek. Gece 03.00’ten itibaren canlı yayınlanacak konser, 24 saat boyunca tekrar izlenebilecek.

10 MİLYON DOLAR HEDEFLENDİ

Savaş mağduru Ukraynalılar için yapılan konserin bilet ve bağışları ile 10 milyon dolar toplanması hedefleniyor. Biletler, www.worlduniteforukraine.com adresinden satışa sunulacak. Konser etkinliği kapsamında elde edilecek gelirler; savaş mağdurlarının yemek-barınma, tıbbi malzeme, kıyafet gibi ihtiyaçlarının yanı sıra insan ticaretiyle mücadele için harcanacak.