Sağlık Bakanı Koca, illere göre haftalık vaka sayısını açıkladı

Güncel
Ömer Kaya
16 Mart 2021, 10:12
Ömer Kaya
16 Mart 2021, 10:12

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, son bir haftadaki her 100 bin kişide görülen yeni tip koronavirüs (COVID-19) salgınına ilişkin güncel vaka sayısını açıkladı. İllerdeki vaka sayısında artış seyrinin devam ettiği görüldü.

Türkiye’de son bir haftada illere göre vaka sayısındaki durum, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca tarafından paylaşıldı. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, 6-12 Mart döneminde il bazında vaka sayılarının yer aldığı haritayı yayımlayarak, “Tedbirlere uyarak normalleşmek mümkün.” notunu düştü.

TÜRKİYE’DE EN ÇOK VE EN AZ KORONAVİRÜS VAKASI GÖRÜLEN İLLER

Türkiye’de haftalık verilere göre her 100 binde en fazla vaka, Samsun, Sinop, Giresun, Balıkesir ve Kilis’te görüldü. Her 100 binde en az koronavirüs vakası görülen iller Siirt, Şırnak, Hakkari, Şanlıurfa ve Batman oldu.

Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın başkanlığında dün bir araya gelmişti. Cumhurbaşkanı Erdoğan, toplantı sonrasında yaptığı basın toplantısında, gündeme ilişkin önemli açıklamalarda bulunmuş ve mevcut tedbirlerin devam edeceğini açıklamıştı.