Rusya saldırısı altındaki Ukrayna hastanelerinde kan sıkıntısı yaşanıyor!

Güncel
Ayyıldız Huri Kaptan
07 Mart 2022, 01:30
Ayyıldız Huri Kaptan
07 Mart 2022, 01:30

Rusya’nın aralıksız devam eden şiddetli saldırıları altındaki Ukrayna’nın hastanelerinde, kan stoklarının ve malzemelerinin azalması nedeniyle sıkıntı yaşanıyor. Ülkedeki hastanelerde kan torbası ihtiyacının arttığı belirtiliyor.

Rusya’nın 24 Şubat’tan bu yana Ukrayna’ya karşı aralıksız devam işgale yönelik saldırılarının ardından cephedeki ihtiyacı karşılamaya çalışan Ukrayna hastanelerinin, kan stokları ve malzemeleri azaldı. Bu nedenle de kan sıkıntısının baş gösterdiği belirtildi. Mıkolayiv Hastanesinde çalışan bir doktor, ellerinde sadece 1 adet boş kan torbası kaldığını kaydetti.

UKRAYNA’DA KAN TORBASI İHTİYACI ARTTI

Öte yandan doktor, kan torbası eksikliği nedeniyle bağışçılara karşılık veremediklerini ve cepheye kan yollayamadıklarını söyledi. Doktor, “Artık vatandaşlarımızın daha çok kana ihtiyacı olduğu gerçeğiyle karşı karşıyayız. Çünkü yaralılarımız var. Hiç olmadığı kadar kan torbası eksikliği yaşıyoruz.” dedi. AA’nın haberine göre savaş nedeniyle ellerindeki kan stoklarının ve ilaçların da bitme noktasına geldiğini belirten doktor, mevcut stokları en zor anlarda kullanmaya çalışacaklarını söyledi.