Rusya devlet televizyonundan Ukrayna'ya destek veren ülkelere alenen savaş tehdidi!

Güncel
Ayyıldız Huri Kaptan
16 Temmuz 2022, 18:35
Ayyıldız Huri Kaptan
16 Temmuz 2022, 18:35

Rus televizyon kanalları Rusya’nın Ukrayna’ya açtığı savaşa dair skandal açıklamalara ve propagandalarına devam ediyor. Devlet destekli Rus propaganda medyası Rossiya-1’de yayınlanan “60 dakika” adlı programın Rus sunucusu Olga Skabeyeva televizyon yayınında, yaklaşık 5 aydır Rus işgaline direnen Ukrayna’ya destek veren ülkelere alenen savaş tehdidi yağdırdı.

Saldırgan Rusya’nın devlet televizyonu olan Rossiya-1’de yayınlanan “60 dakika” adlı programın sunucusu Olga Skabeyeva, Ukrayna, Polonya ve ABD’ye yönelik alenen savaş tehdidinde bulundu. Rusya’nın ABD’nin Ukrayna’ya gönderdiği silah yardımlarından duyduğu rahatsızlığı ekranlara taşıyan Rus sunucu, Ukrayna’ya yardımların devam etmesi halinde savaşın Polonya’ya sıçrayabileceği yönünde tehditler savurdu.

RUS PROPAGANDA MEDYA SÖZCÜSÜ: VARŞOVA’YA KADAR İLERLERİZ

Daha önce de “Üçüncü dünya savaşı başladı”, “Bin tane Bayraktar TB2 düşürdük” gibi yoğun Rus propagandası içeren cümleler sarf eden Skabeyeva, yönünü Polonya’ya çevirdi. Rus propaganda sözcüsü Skabeyeva, “Tanrı korusun! Eğer Amerikalılar 300 kilometre menzilli füze gönderirse, durmayız. Varşova’ya kadar ilerleriz” diyerek ülkesi adına tehditlerine devam etti.