Rusya'dan önce küstah açıklama şimdi de tehdit!

13 Şubat 2020, 20:31

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in sözcüsü Dmitriy Peskov’un, Esed rejiminin İdlip’teki saldırılarına yönelik açıklamalarında, Türk ordusuna “terörist” imasında bulunmasının daha yansımaları sürerken, Rusya Dışişleri Bakanı Sözcüsü Maria Zaharova’dan “tehdit gibi” bir açıklama geldi.

ZAHAROVA’DAN TEHDİT GİBİ AÇIKLAMA!

Bölgede bölücü terör örgütü PKK/YPG’ya desteğini gizlemeyen Rusya’nın Dışişleri Bakan Sözcüsü Maria Zaharova, bu kez Rusya destekli Esed rejiminin, Türk Silahlı Kuvvetlerine yönelik saldırılarını diline doladı. Zaharova, bölgede Türk ordusuna yönelik saldırılara ilişkin, “Davet edilmediğiniz bir ülkenin topraklarında size saldırı olması doğaldır. NATO’dan destek istemeden iki defa düşünmeleri gerekir. NATO’nun bölgedeki sorunları çözebilecek gücü olsa zaten çözerdi.” ifadelerini kullandı.

SÖZCÜ PESKOV’DAN TÜRK ORDUSUNA KÜSTAH “TERÖRİST” İMASI!

Türkiye ile Rusya arasında İdlip konusunda ipler iyiden iyiye gerilirken, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in sözcüsü Dmitriy Peskov’dan küstah bir açıklama gelmişti. Peskov, Türk askerine yönelik saldırıların da olduğu ve 13 şehit verdiğimiz Esed rejiminin İdlip’te başlattığı saldırılar hakkında, “bunlar teröristlere yapılan saldırılardır” dedi. Kremlin sözcüsünün, Türk Silahlı Kuvvetlerine alenen “terörist” imasında bulunmasına karşı Türkiye’den sert bir yanıt bekleniyor.

İDLİP
maria zaharova
Rusya
Rusya dışişleir bakanı sözcüsü
Rusya Dışişleri Bakanlığı
Suriye
tehdit
Türkiye
Bunlara da bakın: