Rusya'da düşen An-26 askeri uçağının 6 kişilik mürettebatından kurtulan olmadı

Güncel
Ayyıldız Huri Kaptan
23 Eylül 2021, 14:45
Ayyıldız Huri Kaptan
23 Eylül 2021, 14:45

Rusya’da Habarovsk şehri yakınlarında dün radardan kaybolan bir An-26 tipi askeri uçağı düştü. Rusya Acil Durumlar Bakanlığı, düşen uçağın enkazına ulaşıldığını ve 6 kişilik mürettebattan sağ kurtulanın olmadığını bildirdi.

Rusya’ya ait An-26 tipi bir askeri uçak dün Habarovsk şehri yakınlarında radardan kayboldu ve ardından düştü. Olay yerine arama kurtarma ekipleri gönderildi. Rusya Acil Durumlar Bakanlığı tarafından dün bölgede arama çalışmalarının sürdüğü bildirildi. Kötü hava şartları ve havanın kararmasının arama işlemlerini zorlaştırdığı kaydedildi.

RUSYA’DA DÜŞEN AN-26 ASKERİ UÇAĞININ ENKAZI BULUNDU

Rusya Acil Durumlar Bakanlığı bugün yaptığı açıklama ile Hrebtovaya Dağı bölgesinde ulaşılması zor bir alana düşen uçağın parçalarının birkaç yüz metreye dağılmış halde bulunduğunu bildirdi. Bakanlık, 6 kişilik mürettebattan sağ kurtulanın olmadığını açıkladı.

Kuvvetli rüzgar ve olumsuz hava koşulları nedeniyle enkaz bölgesine arama kurtarma helikopterinin iniş yapmasının mümkün olmadığı belirtildi. Diğer yandan, bölgeye arama kurtarma çalışmaları için karadan bir ekibin gittiği bildirildi. Rus medyasındaki haberlere göre askeri uçak, iletişim cihazlarının denendiği teknik uçuş sırasında düştü. Kazanın nedeni ise henüz tespit edilemedi.