İşgalci Rus ordusu, Mıkolayiv'de Ukrayna ordusuna ait kışlayı vurdu: En az 50 ölü

Güncel
Manas
20 Mart 2022, 09:25
Manas
20 Mart 2022, 09:25

İşgalci Rus ordusu, Mıkolayiv şehrinde Ukrayna ordusuna ait üssü vurdu. Mıkolayiv Belediye Başkanı Oleksandır Senkeviç, Rus askerleri tarafından Kalibr füzeleriyle düzenlenen saldırıda en az 50 askerin öldüğünü duyurdu. Olay yerinde enkaz altından hayatını kaybeden askerlerin cesedini çıkaran Ukrayna Devlet Acil Servisi çalışanı, “En az 50 ceset bulundu, ancak enkazın altında kalanların sayısını bilmiyoruz. Çalışmalarımız devam ediyor” dedi.

İşgalci Rus ordusu, Ukrayna’nın güney kısmını bombalamaya devam ediyor. Rus ordusu, 19 Mart 2022 tarihinde Mıkolayiv şehrinde, Ukrayna ordusuna ait üssü vurdu. Üssün yerle bir olduğu öğrenildi. Saldırıda en az 50 kişinin öldüğü ve çok sayıda kişinin de enkaz altında kaldığı aktarıldı. Ayrıca askeri kışlada 200 asker uyurken füze düştüğü belirtildi.

MIKOLAYİV BELEDİYE BAŞKANI: SİREN ÇALMAK İÇİN VAKTİMİZ OLMADI

Mıkolayiv Belediye Başkanı Oleksandır Senkeviç, “Saldırı öncesi sirenleri devreye sokmak için zaman olmadı.” ifadesini kullandı. Ayrıca Senkeviç, füzelerin Herson’dan atıldığını belirtti.

“AKERİ KIŞLADA EN AZ 200 ASKER UYUYORDU”

Mıkolayiv kentindeki görgü tanıkları, “Kışlada en az 200 asker uyuyordu, 50 cansız beden bulundu, net ölü sayısını bilmiyoruz” ifadelerini kullandı.

Öte yandan 57 kişinin ise üç ayrı hastanede tedavi gördüğü öğrenildi.