Resmi Gazete'de yayımlandı: 624 mülki idare amirinin görev yeri değişti

Güncel
Ozan Barış Erim
20 Ağustos 2021, 10:27
Ozan Barış Erim
20 Ağustos 2021, 10:27

Resmi Gazete’de yayımlanan atama kararnamesi ile 624 mülki idare amirinin görev yeri değişti. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla yayımlanan kararnameye göre, Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerinde tayine tabi olan vali yardımcıları, kaymakamlar ve kayyumluk görevi icra edenler daha üst görevlerde değerlendirildi.

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzasıyla Mülki İdare Amirleri Atama Kararnamesi bugün Resmi Gazete’de yayımlandı. Kararnameye göre, bulundukları yerlerde görev sürelerini tamamlayan veya hizmet ve mazeretleri gereğince kararname kapsamına alınan 624 mülki idare amirinin görev yerleri liyakat ve kıdemleri dikkate alınarak değiştirildi.

İÇİŞLERİ BAKANLIĞI AÇIKLAMA YAPTI

Kararname ile ilgili İçişleri Bakanlığından yapılan açıklamada, “Kararnameye göre, 4 Kaymakam ve 1 Vali Yardımcısı merkez teşkilatında değişik görevlere getirilirken, Merkez ve Taşra Teşkilatında görevli 21 Mülki İdare Amiri Mülkiye Müfettişi olarak atandı.
Bakanlığın merkez teşkilatında görev yapan 13 mülki idare amiri Vali Yardımcılığı, Kaymakamlık ve Hukuk Müşavirliği görevlerine atandı. Kararname ile geçen dönemde de yapılan uygulamayla Vali Yardımcılarının Kaymakamlık görevine atanmaları uygulamasına devam edildi.”
ifadeleri kullanıldı.

KAYYUMLARA DAHA ÜST GÖREV

Öte yandan Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerinde görevli olan mülki idare amirlerinin daha üst görevlere atandığına dikkat çekilen açıklamada, “Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerindeki atamaya tabi tüm ilçelere Kaymakam ataması gerçekleştirilirken bu bölgelerde tayine tabi olan Vali Yardımcıları, Kaymakamlar ve özellikle kayyumluk görevi icra edenler daha üst görevlerde değerlendirildi.” diye kaydedildi.