Putin'den koronavirüs hastalarını ziyaret şovu!

24 Mart 2020, 23:04

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Moskova’da koronavirüs tedavisi gören hastaların bulunduğu sağlık merkezini ziyaret etti. Putin’in, hastaneye girişte özel kıyafet ve maske kullanması dikkatlerden kaçmadı.

Adeta kimyasal bir saldırı varmışçasına özel önlemler alınan ziyarette, Putin’e sarı renkli koruyucu kıyafet giydirildi. Ayrıca, hastaların olduğu bölüme gitmeden önce solunum cihazı takıldı. Putin’in, koronavirüs hastalarını ziyaret “şovunu” ise Rus medyası basına servis etti.

RUSYA’DA İLK ÖLÜM 5 GÜN ÖNCE YAŞANMIŞTI 

Rusya hafta başında yeni tip koronavirüs nedeniyle 79 yaşında bir kadının yaşamını yitirdiğini duyurmuştu. Ülkede şu ana kadar, Rus makamlarının iddialarına göre, ülkede koronavirüs taşıdığı belirlenen kişi sayısı ise 495 olarak duyuruldu.

İŞGAL ALTINDAKİ KIRIM’DA KORONAVİRÜS VAKALARI ARTIYOR!

Rus medyası Putin’in koronavirüs hastalarını ziyaret şovunu dünya medyasına servis ederken, Rus işgali altındaki Kırım’da ise koronavirüs vaka sayılarını şimdiden 7’yi buldu. Ayrıca, 800’e yakın kişi ise işgal altındaki yarımadada karantina altında tutuluyor. İşgalci yönetim, şu ana kadar salgına karşı net bir önlem almış değil.

KORONAVİRÜS
Putin
Bunlara da bakın: