Polonya'dan ülkeye dönen Ukraynalıların sayısı 904 bine ulaştı

Güncel
Manas
28 Nisan 2022, 15:11
Manas
28 Nisan 2022, 15:11

Rus işgal güçlerinin havadan ve karadan saldırılarının sürdüğü Ukrayna’dan komşu ülkelere geçen Ukraynalılar, Ukrayna Silahlı Kuvvetleri tarafından işgalcilerden geri alınan bölgelere dönmeye başladı. Polonya Devlet Sınır Muhafız Teşkilatı, Ukrayna’dan Polonya’ya giren sığınmacıların ve ülkeden çıkan kişilerin sayısını açıkladı.

Polonya Devlet Sınır Muhafız Teşkilatı, 27 Nisan 2022 tarihinde ülkedeki Ukraynalı sığınmacıların sayılarına dair güncel verileri açıkladı. Polonya Devlet Sınır Muhafız Teşkilatı tarafından yapılan açıklamada, “24 Şubat’tan bu yana Ukrayna’dan Polonya’ya 3 milyon sığınmacıyı kabul ettik. 24 Şubat’tan bu yana 904 bin kişi ise Polonya’dan Ukrayna’ya geri döndü.” ifadesine yer verildi.

Rus işgalinden sonra yaklaşık 3 milyon Ukraynalı Polonya'ya gitti

POLONYA’DAN 904 BİN UKRAYNALI VATANDAŞ ÜLKESİNE DÖNDÜ

Rusya’nın Ukrayna’ya yönelik topyekun işgal girişimi ve saldırı başlattığı savaşın ilk gününden bu yana Polonya’ya gelen sığınmacıların sayısının 3 milyona ulaştığı belirtilirken aynı zamanda, 24 Şubat’tan bu yana 904 bin insanın Polonya’dan Ukrayna’ya geri döndüğünü bildirildi.

UKRAYNALILAR, GERİ ALINAN BÖLGELERE DÖNÜYOR

Rusya’nın savaşın odak noktasını Ukrayna’nın doğusuna kaydırdığı son zamanlarda, Polonya’ya ve diğer komşu ülkelere geçen Ukraynalıların bir kısmı, Ukrayna silahlı kuvvetleri tarafından işgalcilerden geri alınan bölgelere dönmeye başladı.