PKK'lı teröristlerden sonra Fransız aşırı sağcı örgüt üyeleri de Ermenistan için savaşıyor

Güncel
Ozan Barış Erim
05 Kasım 2020, 18:01
Ozan Barış Erim
05 Kasım 2020, 18:01

Ozan Barış ERİM/ QHA Ankara

Ermenistan’ın işgal ettiği Dağlık Karabağ’daki Azerbaycan ordusuna karşı Orta Doğu’dan getirerek kullandığı PKK/YPG terör örgütü gruplarına, Avrupa’dan aşırı sağcı örgüt üyelerini de dahil etti. Fransa’daki aşırı sağcı örgüt lideri Marc de Cacqueray-Valmenier, Dağlık Karabağ’da Ermenistan adına savaşmaya gittiğini bildirdi.

Ermenistan’ın işgal ettiği Dağlık Karabağ’daki Azerbaycan ordusuna karşı kullandığı PKK/YPG terör örgütü gruplarına, Avrupa’dan aşırı sağcı örgüt üyelerini de dahil etti. Fransa’daki aşırı sağcı Zouaves Paris (ZVP) örgütünün lideri Marc de Cacqueray-Valmenier, Ermenistan saflarında savaşmak için Dağlık Karabağ bölgesine gittiğini duyurdu. Bağımsız Azerbaycan’ın seçilmiş ilk Meclis Başkanı İsa Gambar, Kırım Haber Ajansı’na (QHA) yaptığı açıklamada “Ermenistan’ın terör örgütlerini kullandığına dair somut belgeler var. Fransa’daki aşırı sağcı “Zouaves Paris” (ZVP) örgütün lideri Marc de Cacqueray-Valmenier’da bunu kendi itiraf etti.” dedi.

İLGİLİ HABER: KARABAĞ’DA ERMENİSTAN SAFLARINDAKİ 12 PKK/YPG’Lİ DAHA ÖLDÜRÜLDÜ


Zouaves Paris (ZVP) örgütünün lideri Marc de Cacqueray-Valmenier

OTOMATİK SİLAHLI FOTOĞRAFLA AÇIKLADI

Fransa’da şiddet yanlısı Neo Nazi ideolojisine sahip ZVP örgütünün lideri De Cacqueray-Valmeinier, sosyal medya hesabından, üzerinde asker kıyafeti ve elinde otomatik silahın da bulunduğu bir fotoğraf paylaşarak, Ermenistan’ın saflarında Azerbaycan’a karşı savaşmak için Dağlık Karabağ bölgesine gittiğini açıkladı.

İLGİLİ HABER: PARİS’TE PKK’NIN KATILIMIYLA ERMENİSTAN’A DESTEK GÖSTERİSİ


Bağımsız Azerbaycan’ın seçilmiş ilk Meclis Başkanı İsa Gambar

“ERMENİSTAN DAĞLIK KARABAĞ’A TERÖR GRUPLARINI YIĞDI”

Bağımsız Azerbaycan’ın seçilmiş ilk Meclis Başkanı İsa Gambar, Ermenistan’ın işgal edilen Dağlık Karabağ topraklarına terörist grupları yığdığını belirterek, “Aslında bu her zaman görmeye alışkın olduğumuz bir durum. Ermenistan, uluslararası hukuku ihlal etmeye devam ediyor. Ermenistan, her seferinde Azerbaycan ve Türkiye’yi kınıyor ama gerçekte uluslararası normları ihlal eden kendisidir. Ermenistan, Azerbaycan toprağı olan Dağlık Karabağ topraklarına muhtelif ülkelerden ve bölgelerden terörist grupları yığmış durumda. Ermenistan’a bağlı Ermeni terör teşkilatları burada çoğunluğu teşkil ediyor, aynı zamanda farklı ülkelerin vatandaşı olan Ermeni asıllı insanlar da kanunsuz bir şekilde savaşta yer almaya geliyor.” diye konuştu.

İLGİLİ HABER: ERMENİSTAN, KARABAĞ’DA PKK’LILARI EN ÖNDE KULLANIYOR

“ÖNCE PKK ŞİMDİ DE ZVP, AZERBAYCAN’A KARŞI CİNAYET İŞLİYOR”

Gambar, ZVP örgütünün Dağlık Karabağ’da savaştığını açıklayarak Ermenistan’ın savaş suçu işlediğini bir kez daha gözler önüne serdiğini vurgulayarak, şunları konuştu:

“Önce terör örgütü PKK, şimdi de Fransa’daki aşırı sağcı grupların üyeleri bölgeye gelerek muharebe kurallarını hiçe sayıyor ve Azerbaycan’a karşı bir cinayet işliyor. Bu bir savaş suçudur. Ermenistan bundan utanmadan Azerbaycan’ı kınıyor. Halbuki Azerbaycan’ın Ermenistan’ın terör örgütlerini kullandığına dair somut belgeleri var. Fransa’daki aşırı sağcı Zouaves Paris (ZVP) örgütünün lideri Marc de Cacqueray-Valmenier’da bunu kendi itiraf etti. Öte yandan Ermenistan ve diğer ülkeler, Türkiye ile Azerbaycan’a olan suçlamalarında delil ortaya koyamıyor.”

İLGİLİ HABER: KARABAĞ’DA ERMENİSTAN İÇİN SAVAŞAN PKK’LI TERÖRİSTLERİN TELSİZ KONUŞMALARI ORTAYA ÇIKTI!

“FRANSA’NIN İSLAM KARŞITLIĞI, HALKLARI KARŞI KARŞIYA GETİRİYOR”

Fransa’nın son dönemde İslam dinine karşı olan açıklamalarının insanları karşı karşıya getirdiğine değinen Gambar, “Fransa’nın 18. yüzyıldaki Voltaire, Jean-Jacques Rousseau, Montesquieu gibi düşünürleri, düşünce, vicdan ve din özgürlüğü konusundaki fikirlerini açıklamak için Hristiyan dininin metinlerini esas alıyordu. Hristiyan kitaplarını esas alan bu düşünürler, insanlara özgürlük konularında yeni fikirler aktarmak istiyordu. Bunu da tüm dünya bir fikir savaşı olarak değerlendiriyordu. Şimdi ise son dönemde maalesef Fransa, İslam dinine saldırarak bunu bir fikir savaşı gibi konularla perdelemeye çalışıyor. Ama gerçekte bu yaptıkları dinleri, halkları ve milletleri karşı karşıya getirmektir. Bu doğru değildir.” dedi.