Olumsuz hava koşullarından dolayı 75 adet devlet ve il yolu ulaşıma kapatıldı

Güncel
Ayyıldız Huri Kaptan
25 Ocak 2022, 10:06
Ayyıldız Huri Kaptan
25 Ocak 2022, 10:06

Yoğun kar yağışı ve olumsuz hava koşulları yurdu teslim aldı. Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı 75 devlet ve il yolunun ulaşıma kapandığı bildirirken, Tekirdağ, Edirne, Kırklareli, Yalova, Düzce ve Bursa güzergahından İstanbul’a gidişlerin tedbir amaçlı durdurulduğu belirtildi.

Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığının Twitter hesabından 25 Ocak itibarıyla yapılan açıklamada, devletin olumsuz hava koşullarıyla mücadelede, yurdun dört bir yanında tüm birimleriyle yoğun bir şekilde çalışmalarını sürdürdüğü ifade edildi. AFAD verilerine göre, ülke genelinde 74 bin 936 personel, 25 bin 187 araç, makine ve teçhizat ile mücadeleye devam edildiği belirtildi. Ayrıca 81 ilde, 4 bin 603 vatandaşın mahsur kaldığı yerden alınarak güvenli bölgelere sevkinin sağlandığı aktarıldı.

75 DEVLET VE İL YOLU ULAŞIMA KAPANDI

Açıklamada, olumsuz hava koşullarından dolayı halihazırda 75 devlet ve il yolunun ulaşıma kapandığı kaydedilirken, Tekirdağ, Edirne, Kırklareli, Yalova, Düzce ve Bursa güzergâhından İstanbul’a gidişlerin tedbir amaçlı durdurulduğu bildirildi. 6 il valiliği tarafından yolda kalan kişiler için gerekli tedbirlerin alındığı ve İstanbul ve Adıyaman havaalanlarının da uçuşa kapatıldığı belirtildi.

Öte yandan söz konusu açıklamada, “Devletimiz tüm imkanlarıyla vatandaşımızın hizmetindedir.” ifadelerine yer verildi.