Okullar ne zaman açılıyor? Yüz yüze eğitim devam edecek mi?

Güncel
Ömer Kaya
17 Kasım 2020, 21:48
Ömer Kaya
17 Kasım 2020, 21:48

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısının ardından açıklamalarda bulundu. Yapılan açıklamada, eğitim öğretim sürecinin 2020 yılı sonuna kadar çevrimiçi (online) devam edeceği bildirildi. Erdoğan’ın açıklaması, sonrası normal şartlarda ara tatilin biteceği 23 Kasım 2020’de başlayacak olan yüz yüze eğitim faaliyetlerine dair durum merak konusu oldu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, bugün düzenlenen kabine toplantısı sonrası eğitim öğretim sürecine ilişkin, “Ara tatilde olan okullardaki eğitim öğretim yıl sonuna kadar online olarak sürdürülecek” ifadelerini kullandı.

EĞİTİM ÖĞRETİM 2020 YILI SONUNA KADAR ÇEVRİMİÇİ DEVAM EDECEK

Halihazırda eğitim-öğretim faaliyetleri 16 Kasım’dan bu yana ara tatildeydi. 23 Kasım’da bitecek olan ara tatil sonrası yüz yüze eğitim verilen sınıflarda süreç devam edecekti.

OKULLAR NE ZAMAN AÇILIYOR? YÜZ YÜZE EĞİTİM DEVAM EDECEK Mİ?

Erdoğan’ın açıklaması sonrası yüz yüze eğitim faaliyetlerine dair durum, veliler ve öğrenciler tarafından merakla bekleniyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, bugün gerçekleşen kabine toplantısı sonrasında, yeni tip koronavirüs tedbirlerine karşı getirilen kısıtlamaları duyurdu.

HAFTA SONLARI 10.00-20.00 SAATLERİ ARASI DIŞINDA SOKAĞA ÇIKMA KISITLAMASI

Erdoğan’ın sokağa çıkma kısıtlamaları ve diğer kısıtlamalara ilişkin açıklamaları şu şekilde:

“Hafta sonları tedarik ve üretim zincirleri aksamayacak şekilde 10.00 ile 20.00 saatleri arası dışında sokağa çıkma sınırlaması uygulanacak.

SOKAĞA ÇIKMA KISITLAMALARI 65 YAŞ ÜSTÜ VE 20 YAŞ ALTINI KAPSIYOR

65 yaş ve üstü için uygulanan belirli saatlerde sokağa çıkma uygulaması, çalışanlar hariç olmak üzere 20 yaş altına da teşmil edilecek.

Sinemalar, sektörün talebine de uygun şekilde yıl sonuna kadar kapalı kalacak. Alışveriş merkezi, market, restoran, berber ve kuaför gibi işletmelerin çalışma süreleri saat 10.00 ile 20.00 arası olarak sınırlanacak.