Normalleşme dönemi başladı: Gözler Kabine Toplantısında olacak

Güncel
Ömer Cihad Kaya
17 Mayıs 2021, 10:24
Ömer Cihad Kaya
17 Mayıs 2021, 10:24

Kademeli normalleşme dönemi, bugün itibarıyla başladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıkladığı takvime göre, ilk aşama 1 Haziran 2021’de tamamlanacak. Türkiye’nin koronavirüsle mücadeledeki seyri ve kademeli normalleşme sürecine ilişkin gelişmeler, bugün Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın başkanlık edeceği Kabine Toplantısı’nda değerlendirilecek.

Cumhurbaşkanlığı Kabinesi, kademeli normalleşme ve koronavirüs gündemiyle bugün toplanacak. Külliyede saat 15.00’te başlaması beklenen toplantıda, 1 Haziran sonrasında Türkiye’nin hangi tedbirleri alacağı belirlenecek.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın, bir sunum gerçekleştireceği toplantıda, 17 günlük tam kapanma sürecinin sonuçları değerlendirilecek. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın toplantı sonrası açıklama yapacağı öğrenildi.

KADEMELİ NORMALLEŞMEDE İLK AŞAMA 1 HAZİRAN’DA BİTİYOR

1 Haziran 2021’e kadar kademeli normalleşmenin ilk aşaması olacak. Ardından diğer aşamalara geçilecek. Bu aşamalarda sosyal hayatın nasıl olacağına ilişkin birçok soru var. Bu konular bugün yapılacak olan Kabine toplantısında ele alınacak. 

Normalleşme takviminde gözler Kabine toplantısında

AŞILAMADA SON DURUM

Öte yandan, Kabine Toplantısı’nda aşılamaya ilişkin süreç ele alınacak. Halen Türkiye’de 26 milyon aşı yapıldı. Kademeli normalleşmenin ele alınacağı kabine toplantısı kapsamında, Türkiye’deki son durum ve aşı tedarikindeki yol haritası üzerinde de durulacak.