Nogay El'de kesilen kurbanlar ihtiyaç sahiplerine ulaştı

Güncel
Ömer Cihad Kaya
21 Temmuz 2021, 10:35
Ömer Cihad Kaya
21 Temmuz 2021, 10:35

Dağıstan Nogay El’deki ihtiyaç sahiplerine bu Kurban Bayramı’nda da yardımlar ulaştırıldı. Gönüllüler Cem Arslan ve Ömer Çimen tarafından yürütülen kampanya çerçevesinde 89 adet kurban ihtiyaç sahiplerine teslim edildi.

Nogay Türklerinin yoğun olarak yaşadığı Kafkasya’daki Dağıstan Terekli Mektep’te kurban bayramı heyecanı doyasıya yaşandı. Türkiye’den giden gönüllüler eliyle dağıtılan kurbanlar, ihtiyaç sahibi ailelere ulaştı. Türk Ocakları Genel Merkezi, Beklenen Uluslararası İnsani Yardım Derneği, Uluslararası Yaşam ve Barış Derneği (ILPEACE) ve Nogay Türkleri Kültür ve Yardımlaşma Derneği tarafından gönderilen kurban yardımları, bayramın birinci günü kesilerek bölgedeki Nogay Türklerine teslim edildi.

NOGAY EL’DE 89 ADET KURBAN İHTİYAÇ SAHİBİ AİLELERE ULAŞTI

Kurban organizasyonuna ilişkin gönüllü Cem Arslan QHA’ya verdiği demeçte şu ifadeleri kullandı:

“Kafkasya’daki vatanımız Nogay El’deki Terekli Mektep ilçesinde bize tevdi edilen görevimizi yerine getirdik. Türk Ocakları Genel Merkezi’nin 45, Beklenen Uluslararası İnsani Yardım Derneği’nin 7, Uluslararası Yaşam ve Barış Derneği’nin (ILPEACE) 13, Nogay Türkleri Kültür ve Yardımlaşma Derneği’nin 24 adet olmak toplamda 89 kurbanı layıkıyla kestik. Allah kabul etsin.”