NATO Zirvesi öncesinde kritik MGK toplantısı bugün Beştepe'de yapılacak

Güncel
Ömer Kaya
23 Mart 2022, 09:45
Ömer Kaya
23 Mart 2022, 09:45

Milli Güvenlik Kurulu, bugün Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında ulusal ve bölgesel güvenlik gündemiyle Beştepe’de toplanacak. Yılın ikinci MGK toplantısının ana gündemi, Rusya’nın Ukrayna’ya karşı başlattığı işgal girişimi ve saldırıları ile Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın 24 Mart 2022’de katılacağı Olağanüstü NATO Liderler Zirvesi ve bu çerçevedeki ulusal ve bölgesel meseleler olacak.

Milli Güvenlik Kurulu, bugün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın başkanlığında Beştepe’de toplanacak. Toplantının ana gündemi Rusya’nın Ukrayna’ya yönelik işgal girişimi olacak. Milli Güvenlik Kurulu, ulusal ve bölgesel güvenlik gündemiyle Beştepe’de toplanacak. Bu yılın ikinci MGK toplantısına Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlık edecek.

Söz konusu toplantıda, Erdoğan’ın da katılacağı Brüksel’deki Olağanüstü NATO Liderler Zirvesi öncesinde Ukrayna’daki Rusya’nın işgal girişimi ve saldırıları ele alınacak. Türkiye’nin iki ülke arasındaki diyalog ve arabuluculuk çabaları devam ediyor. Bu çerçevede, iki ülke ile yürütülen diplomasi trafiği ve çalışmalar da Milli Güvenlik Kurulu’nun gündem maddeleri arasında yerini alacak.