NATO istihbaratından Rus işgalcilere yönelik değerlendirme: Putin’in "süper güç askerlerinin" başarılı olmalarını beklemiyoruz

Güncel
Manas
09 Mart 2022, 06:07
Manas
09 Mart 2022, 06:07

Rus ordusunun Ukrayna’daki saldırganlığına ilişkin değerlendirmelerde bulunan NATO istihbaratı yetkilisi, “Önümüzdeki birkaç gün içinde herhangi bir ilerleme beklemiyoruz.” şeklinde konuştu.

İşgalci Rus birliklerinin Ukrayna’ya yönelik saldırıları 13’üncü gününde de tüm şiddetiyle aralıksız devam etti. NATO istihbaratının 8 Mart 2022 tarihli Ukrayna’daki mevcut durum değerlendirmesinde, işgalci Rus birliklerinin yakın zamanda Ukrayna’da önemli bir ilerleme kaydetmediği belirtildi.

NATO İSTİHBARATI: RUSYA, LOJİSTİK SORUNLARIN ÖNÜNE GEÇEMEDİ

NATO İstihbaratı yetkilisi, Rus ordusunun, Ukrayna’da ve çevresinde yoğunlaştırdığı tüm güçlerini kullanmasına rağmen Putin’in “süper güç askerlerinin”, çok az ilerleme kaydettiğine dikkat çekerek, “Minimum değişiklik görüyoruz. Önümüzdeki birkaç gün içinde başarılı olmalarını beklemiyoruz. Bu kadar basit sorunlarla karşılaşacaklarını kimse düşünmemişti. İki hafta sonra lojistik sorunları çözemediler.” ifadelerini kullandı.

NATO ve Ukrayna arasında istihbarat anlaşması imzalandı | DefenceTurk