MSÜ sınav sonuçları açıklandı

Güncel
Ömer Cihad Kaya
22 Nisan 2021, 13:42
Ömer Cihad Kaya
22 Nisan 2021, 13:42

Milli Savunma Üniversitesinin Askeri Öğrenci Aday Belirleme Sınavına (2021-MSÜ) ait değerlendirme işlemleri tamamlandı. Adaylar sonuçlarına ÖSYM’nin Aday İşlemleri Sistemi sayfası üzerinden ulaşabilecek.

Üniversite sınavına hazırlanan öğrencilerin katıldığı MSÜ-2021 sınav sonuçları erişime açıldı. Sınava katılan adaylar sonuçları Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezinin (ÖSYM) sonuç açıklama sayfası (sonuc.osym.gov.tr) üzerinden kimlik numarası ve şifreyle öğrenebilecek.

Sonuçların ardından tercih işlemlerinin de kısa süre zarfında yayımlanması bekleniyor.

ÖSYM giriş 2020: ÖSYM AİS giriş şifresi nasıl alınır? Sınav sonuçları ve  sınav başvuruları görüntüleme | Gündem Haberleri

SONUÇLAR NASIL ÖĞRENİLECEK?

Adaylar sınav sonuçlarını; T.C. Kimlik Numarası ve şifreleri ile ÖSYM’nin https://sonuc.osym.gov.tr internet adresinden görebilecek. Adaylara ayrıca bir sonuç belgesi gönderilmeyecek. İnternet sayfasında ilan edilen sonuç bilgileri adaylara tebliğ hükmünde olacak.

ÖSYM, adaylara yönelik sınav sonuç belgelerinin doğrulanmasını sağlamak üzere “Sonuç Belgesi Kontrol Sistemi” işlemini hizmete sunmuştur. Bu amaçla kullanılmak üzere Sınav Sonuç Belgelerinin en alt kısmına, sistem tarafından rastgele üretilmiş bir “Sonuç Belgesi Kontrol Kodu” basılmaktadır. Söz konusu işleme https://sonuc.osym.gov.trüzerinde Sonuç Belgesi Kontrol Sistemi sayfasından ulaşılmaktadır