Milli güreşçi Ahmet Uyar, Sırbistan'da finale çıktı

Güncel
Ömer Kaya
02 Kasım 2021, 13:19
Ömer Kaya
02 Kasım 2021, 13:19

Sırbistan’da gerçekleşen 23 Yaş Altı Dünya Güreş Şampiyonası’nda ülkemizi temsil eden Ahmet Uyar final turunda mücadele edecek. Milli sporcu Ahmet Uyar, 63 kilo yarı finalde Moldovalı Cornelu Rusu’yu yenerek finale yükseldi.

Milli güreşçi Ahmet Uyar 63 kilo sıkletinde önce Polonyalı Arslanbek Salimov, çeyrek finalde Ermeni Hracya Poghosyan yenerek yarı finale yükselmişti. Milli sporcu, finalde Gürcü rakibi Leri Abuladze ile karşılaşacak.

MİLLİ SPORCULAR ŞAMPİYONADA MÜCADELEYE DEVAM EDİYOR

Şampiyonaya katılan güreşçilerden Fatih Bozkurt ise 130 kiloda Hint Aryan Panwar ve çeyrek finalde Ukraynalı Vladislav Kovalenko’yu mağlup etti. Yarı finalde karşılaştığı İranlı Amin Mirzazadeh’e yenilen Bozkurt, repesajdan gelecek Kazak Savenko ve Rus Laptiev karşılaşmasının galibiyle bronz madalya için mücadele edecek.

Genç güreşçiler Dünya Şampiyonasında mindere çıkacak

87 kiloda Ukraynalı Vitali Andriyoviç ile Sırp Mario Vukovic’i yenen Muhitdin Sarıçiçek ise çeyrek finalde Gürcistanlı Temuri Tchkuasiledze’ye mağlup oldu. Milli güreşçi Sarıçiçek, Gürcistanlı rakibi Rus Komarov’a yenilince madalya şansını yitirdi.