Milli Eğitim Bakanı Selçuk'tan yüz yüze eğitim ve sınav açıklaması!

Eğitim
Ayyıldız Huri Kaptan
21 Şubat 2021, 17:16
Ayyıldız Huri Kaptan
21 Şubat 2021, 17:16

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, yüz yüze yapılacak sınavlar için tüm hazırlıkların tamamlandığını bildirdi. Selçuk, sınavlarda bugün yapılacak bir ertelemenin, yakın zamanda çalışma yükünü daha fazla artıracağını belirterek açıklamalarda bulundu.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, bugün liselerde birinci dönem yapılamayan sınavların 1 Mart’tan itibaren başlatılmasına ilişkin Twitter’danyaptığı açıklama ile öğrencilere seslendi. Selçuk, öğrencilerin seslerini duyduğunu ve paylaşımlarını okuduğunu belirterek, salgın döneminde kararları, eğitimciler ve hekimlerle birlikte aldıklarını kaydetti.

“ERTELEME, ÇALIŞMA YÜKÜNÜ DAHA FAZLA ARTTIRACAK”

Selçuk, salgının seyrini günlük izlediklerini belirttiği açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“Neyin riskli, neyin gerekli olduğu konusunda verilere dayalı olarak ortak görüş geliştiriyoruz. Bu görüşmeler neticesinde, köy okullarımız ve ana okullarımız yüze yüze eğitime çoktan başladı.
1 Mart’ta ilkokul 1, 2, 3, 4’üncü sınıf öğrencilerimizle 8 ve 12’nci sınıf öğrencilerimiz de yüz yüze eğitimlerine başlıyor. Sizlerin de sadece sınavlarınızı yüz yüze gerçekleştirebilmemiz için salgın tedbirleri noktasında tüm hazırlıklarımız tamam. Öğrencilerimizin yüzde 40’ı yani yarıya yakınınız sınavlarını tamamladı zaten.

Sınavlarınızda bugün yapılacak bir erteleme, yakın zamanda çalışma yükünüzü daha fazla artıracaktır. Bizim de durumunuzu tespit edip ihtiyaçlarınıza uygun destekleme programları tasarlamamızı engelleyecektir. Gelecek yıllara sorun biriktirmemek için zamanında çalışmak bu yüzden çok kritik.”