Marmaris'teki yangına, 20 helikopter ve 14 uçakla havadan müdahale sürüyor

Güncel
Ayyıldız Huri Kaptan
22 Haziran 2022, 10:08
Ayyıldız Huri Kaptan
22 Haziran 2022, 10:08

Muğla’nın Marmaris ilçesinde Hisarönü Mahallesi Bördübet mevkisinde ormanlık alanda henüz belirlenemeyen nedenle başlayan yangın devam ediyor. Ormanlık alanda çıkan yangına gece boyunca karadan müdahale edildi. Orman Genel Müdürlüğü, havanın aydınlanmasıyla birlikte 20 helikopter ve 14 uçaklık hava gücüyle Marmaris’teki yangına müdahaleye başladı.

Marmaris’teki yangına 20 helikopter ve 14 uçakla müdahale ediliyor. Tarım ve Orman Bakanlığı yetkililerinden edinilen bilgiye göre, Muğla’nın Marmaris ilçesi Hisarönü Mahallesi Bördübet mevkisi Amazon Koyu’nda akşam saatlerinde çıkan orman yangınına yaklaşık bin 600 kişi müdahale ediyor.
Gece boyuncu karadan müdahalenin yapıldığı yangında, 363 araç, 39 iş makinesi görev yapıyor. Havanın aydınlanmasıyla birlikte de 20 helikopter ve 14 uçakla yangına müdahale edilmeye başlandı.

YAKLAŞIK BİN 500 İŞÇİ MÜCADELE ETTİ

Yangına çeşitli illerden gelen çok sayıda arazözün yanı sıra bin 500’e yakın işçi müdahale etti. Ekipler, rüzgarın etkisiyle hızla büyüyen yangını kontrol altına almak için yoğun çaba sarf ediyor. Bölgeye gelen vatandaşlar da yangın söndürme tüpleri ile alevlere müdahale etti.

HAVADAN VE KARADAN MÜDAHALE SÜRÜYOR

Ekipler, yangını kontrol altına almak için çalışmalarını yoğun şekilde sürdürüyor. AA’nın bugün aktardığı habere göre Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci ve İçişleri Bakanı Süleyman Soylu da helikopterle yangın bölgesinde incelemede bulundu.