KTMM Başkanı Çubarov'dan Kıyiv'de Cuma namazı çıkışı gerçekleşen göçmen operasyonuyla ilgili önemli çağrı

Güncel
Feride Useinova
31 Ocak 2020, 21:06
Feride Useinova
31 Ocak 2020, 21:06

Kırım Tatar Milli Meclisi (KTMM) Başkanı Refat Çubarov, Ukrayna’nın başkenti Kıyiv’deki bir camide cuma namazı çıkışı Ukrayna Devlet Göç Servisinin kaçak göçmenlere karşı operasyon düzenlemesi hakkında bir çağrıda bulundu.

Kırım Tatar Milli Meclisi (KTMM) Başkanı Refat Çubarov, sosyal medyada yaptığı açıklamada, “Bugün Cuma, İslam dini için önemli bir gün. Müslümanların namaz kılabilmesi için en yakın camiye gittikleri bir gündür. Bugün, 31 Ocak 2020 tarihinde Müslüman kardeşlerimiz, Kıyiv’deki “Alraid” İslam Kültür Merkezinde namaz kıldılar. Caminin çıkışında onları Devlet Göç Hizmetleri personeli ve iki otobüs dolusu silahlı polis bekliyordu. Kaçak göçmenleri teşhis etmek için baskın düzenlediler. Polis tarafından aşağılayıcı ve üzücü eylemlere maruz kalan ve özellikle tutuklanan arkadaşlarımızla ilgili bu olayın baştan sona kadar nasıl geliştiğini mail yoluyla bize anlatmalarını ve bu olayla ilgili varsa görselleri paylaşmalarını rica ediyoruz. Ayrıca, Cumartesi günü sinagoglarda dua eden, pazar günleri kilisede ibadet edenlerin de bunun gibi bir duruma maruz kalırlarsa bizimle paylaşmasını istiyoruz” ifadelerini kullandı.

Сьогодні п'ятниця, особливо шанований в Ісламі день, коли віруючі поспішають потрапити в один з найближчих мечетей, щоб…

Опубліковано Рефатом Чубаровим Пʼятниця, 31 січня 2020 р.