KTMM Başkanı Çubarov'dan, İstanbul'daki Kırım'ın işgalini protesto mitingine çağrı

Diaspora
Ömer Cihad Kaya
22 Şubat 2020, 14:34
Ömer Cihad Kaya
22 Şubat 2020, 14:34

Kırım Tatar Milli Meclisi Başkanı Refat Çubarov, sosyal medya üzerinden yaptığı canlı yayında, Kırım Tatar halkının güncel meselelerine dair değerlendirmelerde bulundu.

Özellikle, 23 Şubat günü Kırım Tatar halkının unutulmaz lideri Numan Çelebicihan ve tüm Kırım Tatar şehitlerine dua çağrısı ve Kırım’ın işgaline yönelik Ukrayna, Türkiye ve tüm dünyadaki protesto gösterileri ve basın açıklamalarının duyurusunu gerçekleştirdi.

KTMM Başkanı Refat Çubarov, yayın sırasında; Kırım Derneği İstanbul Şubesinin organize ettiği ve İsmail Gaspıralı Kırım Eğitim ve Kültür Derneğinin de destek verdiği Beyazıt Meydanı’nda 23 Şubat 2020 tarihi saat 14.00’teki basın açıklaması ve protesto gösterisine katılma çağrısında bulundu.

Опубліковано Рефатом Чубаровим Пʼятниця, 21 лютого 2020 р.

İSTANBUL’DA KIRIM’IN İŞGALİNİN 6. YILINDA BASIN AÇIKLAMASI VE PROTESTO GÖSTERİSİ

Kırım Derneği İstanbul Şubesi, Kırım Tatar halkının ana vatanı Kırım’ın Rusya tarafından işgalinin 6. yılında, 23 Şubat 2020 tarihinde Beyazıt Meydanı’nda basın açıklaması yapacak.

Kırım’da işgalci Rus yönetimi tarafından gerçekleştirilen insan hakları ihlalleri ve baskıların gündeme geleceği basın açıklamasının yoğun bir katılımla gerçekleşmesi bekleniyor. Kırım’daki haksız işgalin protesto edileceği basın açıklamasına, İsmail Gaspıralı Kırım Eğitim ve Kültür Derneğinin de katılım göstereceği öğrenildi.