Koronavirüs Bilim Kurulu toplanıyor

Güncel
Ömer Cihad Kaya
13 Ekim 2021, 10:40
Ömer Cihad Kaya
13 Ekim 2021, 10:40

Sağlık Bakanlığı Koronavirüs Bilim Kurulu, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca başkanlığında bugün toplanacak. Bilim Kurulu’nun gündeminde, aşı çalışmaları ve artan vaka sayıları yer alacak.

Türkiye Cumhuriyeti Sağlık Bakanlığına bağlı Koronavirüs Bilim Kurulu bugün saat 17.00’de video konferans yöntemi ile toplanacak. Bilim Kurulu Toplantısı’nın ardından, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca tarafından yazılı açıklama yapılacak.

“AŞI YAPTIRMAMIŞ GENÇLERİN HASTALAR İÇİNDEKİ ORANI ARTTI”

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, “Aşı yaptırmamış gençlerin hastalarımız içindeki oranı arttı. Kronik hastalığı olan büyüklerimiz, aşı yaptırmış olsalar da virüsten etkilenebiliyor. Gençlerimiz aşı olmalı, büyüklerimiz dikkatli davranmalı.” dedi. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, sosyal medyadan yaptığı açıklamada, “Dün yatışı yapılan COVID-19 hastalarına ait bilgileri inceledim. Aşı yaptırmamış gençlerin hastalarımız içindeki oranı arttı. Kronik hastalığı olan büyüklerimiz, aşı yaptırmış olsalar da virüsten etkilenebiliyor. Gençlerimiz aşı olmalı, büyüklerimiz dikkatli davranmalı.” ifadelerini kullandı.