Koronavirüs Bilim Kurulu'nda Ramazan'da alınacak tedbirler değerlendirilecek

Güncel
Ömer Cihad Kaya
12 Nisan 2021, 10:17
Ömer Cihad Kaya
12 Nisan 2021, 10:17

Koronavirüs Bilim Kurulu, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca başkanlığında bugün toplanacak. Toplantıda artan koronavirüs vakaları ve Ramazan ayında uygulanması planlanan yeni tedbirler ele alınacak. Bakan Koca, toplantının ardından basın açıklaması yapacak. Öte yandan, hedefin artan vaka sayısını 10 bin bandına indirmek olduğu kaydedildi.

Sağlık Bakanlığı Koronavirüs Bilim Kurulu, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca başkanlığında bugün toplanacak. Toplantıda, Türkiye genelindeki vaka artışları ve alınacak tedbirlerin gündeme geleceği öğrenildi. 1 Mart’ta başlayan normalleşme hamlesi sonrası, Türkiye genelinde koronavirüs vakaları hızlı bir artış gösterdi.

NORMALLEŞMENİN ARDINDAN VAKA SAYISI 5 KATINA ÇIKTI

1 Mart’ta 9 bin 891 olan günlük vaka sayısı, 10 Nisan itibarıyla 52 bin 676’ya ulaştı. Gözler ise bu hafta yapılacak iki önemli toplantıda olacak. İlk olarak Bilim Kurulu toplanırken, ardından da Kabine Toplantısı’nda Ramazan ayında uygulanacak önlemler değerlendirilecek.

11 MART 2021: SON 24 SAATTE 50 BİNİN ÜZERİNDE YENİ KORONAVİRÜS VAKASI

Türkiye’de son 24 saatte 294 bin 274 Kovid-19 testi yapıldı, 50 bin 678 kişinin testi pozitif çıktı, 237 kişi hayatını kaybetti.

11 Mart 2021 corona virüs tablosu: 63 can kaybı, 14 bin 46 yeni vaka | NTV

TÜRKİYE’DE KIRMIZI İL SAYISI 58’E ÇIKTI

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye’de daha önceki kabine toplantısı sonrasında açıklanan kırmızı renkteki il sayısının 17’den 58’e çıktığını bildirdi. Ayrıca Erdoğan, Cumartesi kısıtlamasının ülke çapında geri geldiğini duyurdu.

RAMAZAN AYI BOYUNCA HAFTA SONU SOKAĞA ÇIKMA SINIRLAMASI UYGULANACAK

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ramazan ayında alınacak olan tedbirleri de belirtti. Erdoğan, “Çok yüksek riskli grubu teşkil eden kırmızı kategorideki illerimizin sayısı, nüfusumuzun yüzde 80’ini teşkil eden 58 şehre ulaşmıştır. Ramazan ayı boyunca ülke genelinde toplu iftar ve sahur gibi etkinlikler gerçekleştirilmeyecek. Bu mübarek ay boyunca, ülke genelinde hafta sonları sokağa çıkma sınırlaması uygulayacağız. Sadece ramazan boyunca Türkiye genelinde lokanta ve kafe gibi işletmelerin hizmetleri paket servisle sınırlandırılacaktır.” dedi.