Kıyiv Büyükelçiliğinden Ukrayna'dan yurda dönecek olan vatandaşları ilgilendiren duyuru

02 Haziran 2020, 22:17

Türkiye’nin Kıyiv Büyükelçiliği, Ukrayna’dan Türkiye’ye dönmek için başvuran vatandaşları ilgilendiren bir duyuruyayımladı. Büyükelçilik, Türkiye’ye dönüş için 9 Haziran 2020’de özel sefer düzenleneceğini duyurdu.

Büyükelçilkten yapılan duyuru şu şekilde:

“Değerli vatandaşlarımız, Ukrayna’da geçici olarak bulunan ve ülkemize dönmek üzere Kiev Büyükelçiliğimize başvuran vatandaşlarımızın yurda dönüşlerini teminen THY tarafından 9 Haziran 2020 tarihinde bir özel sefer düzenlenecektir. Bu uçuş, dönüş talebini münhasıran Kiev Büyükelçiliğimize ileten vatandaşlarımız içindir.

Türkiye’ye dönüş talebini Odesa Başkonsolosluğumuza ileten, Odesa Başkonsolosluğumuz görev bölgesinde bulunan vatandaşlarımız için ise, Odesa’dan ülkemize feribotla dönüş için özel izin çıkartılmıştır. Temsilciliklerimiz, bugüne kadar dönüş müracaatında bulunan vatandaşlarımıza bu imkanlar hakkında mail yoluyla bildirim yapmaktadır.

Ukrayna’dan Türkiye’ye dönmek isteyen ancak bugüne kadar temsilciliklerimize başvuruda bulunmamış olan vatandaşlarımız, öğrenci olmaları veya Ukrayna’da geçici olarak bulunmaları kaydıyla, Kiev Büyükelçiliğimize (embassy.kiev@mfa.gov.tr) veya Odesa Başkonsolosluğumuza (consulate.odessa@mfa.gov.tr) başvurabilirler.

türkiye'nin kıyiv büyükelçiliği