Kazakistan, Mısır'daki vatandaşlarını Omicron varyantı nedeniyle tahliye edecek

Güncel
_QHA Ankara
01 Aralık 2021, 15:11
_QHA Ankara
01 Aralık 2021, 15:11

Kazakistan’ın, yeni tip koronavirüs salgını kapsamında “Omicron” varyantı sebebiyle Mısır’da tatil yapan yaklaşık 4 bin vatandaşını ülkeye getirmek için 23 tahliye seferi düzenleyeceği açıklandı.

Kazakistan merkezli Turistik Kamkor Derneği tarafından gerçekleştirilen açıklamada, yakında Kazakistan’ın Air Astana Ulusal Havayolu Şirketi uçaklarıyla Mısır’da bulunan vatandaşlara yönelik tahliye seferlerinin başlatılacağı duyuruldu. Güncel olarak yaklaşık 4 bin Kazakistan vatandaşının Mısır’da tatil yapmakta olduğu belirtilen açıklamada, “Söz konusu vatandaşları ülkeye getirmek için 23 tahliye seferi düzenlenecek. O zamana kadar Mısır’daki turistlerimizin endişelenmemeleri ve tüm hijyen kurallarına uymaları çağrısında bulunuyoruz.” ifadelerine yer verildi.

Yılbaşı turu için Mısır’a bilet satın alan veya planlama yapan vatandaşlara ise tatil rotalarını değiştirme veya paralarının iade edilmesi imkanının sağlanacağı söylendi. Kazakistan Sağlık Bakan Yardımcısı Marat Şoranov geçtiğimiz gün yaptığı açıklamada, Omicron varyantının ülkeye girişini engellemek amacıyla 3 Aralık’tan itibaren yeni kuralların devrede olacağını duyurmuştu.