Kabine Toplantısı yapılacak: Koronavirüs tedbirleri esnetilecek mi?

Ekonomi
Ömer Kaya
17 Şubat 2021, 10:55
Ömer Kaya
17 Şubat 2021, 10:55

Yeni tip koronavirüs salgını çerçevesinde Türkiye’de alınan tedbirlerin mart ayından itibaren kademeli olarak esnetilmesi gündemde. Özellikle, kafe ve restoranların gerekli tedbirleri alarak açılması bekleniyor. Çarşamba günü gerçekleşmesi planlanan Kabine Toplantısında bu konuların masaya yatırılması planlanıyor.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın başkanlığında bugün bir araya gelecek olan Cumhurbaşkanlığı Kabinesinde gündem, kafe ve restoranların durumu ve hafta sonu yasağının akıbeti masaya yatırılacak.

17 ŞUBAT KABİNE TOPLANTISINDA BELLİ OLACAK: KAFE VE RESTORANLAR AÇILACAK MI?

Aylardır kapalı olan kafe ve restoranların mart ortasından itibaren belli kurallarla açılması bekleniyor. Fakat, kafelerde maskelerin indiği ve bulaşın en fazla arttığı yerler olması nedeniyle, 30-45-60 dk sürelerle müşterilerin kabul edilmesi planlanıyor.

17 ŞUBAT KABİNE TOPLANTISINDA NETLEŞECEK: HAFTA SONU YASAĞI KALKACAK MI?

Kabine Toplantısı sonrasında merak edilen en önemli konulardan birisi de hafta sonu yasağı oldu. Mart ayından itibaren sokağa çıkma kısıtlamaları ile bazı esnetilmelerin yapılması bekleniyor. Öncelikli olarak hafta sonu kısıtlamalarının kaldırılması, hafta içi kısıtlamanın ise bir süre daha devam etmesi planlanıyor. Ayrıca, Türkiye’nin Güncel Koronavirüs Tablosu verilerinin de bunda etkili olacağı dile getiriliyor.