Kabine Toplantısı bugün yapılıyor: Tam kapanma gelecek mi?

Güncel
Ömer Cihad Kaya
26 Nisan 2021, 10:29
Ömer Cihad Kaya
26 Nisan 2021, 10:29

Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı, bugün saat 15.30’da başlayacak. Ramazan Bayramı’nı da içine alacak şekilde tam kapanmanın gündemde olduğu toplantıda, koronavirüs salgını kapsamında bir dizi kısıtlamanın gelmesi bekleniyor.

Cumhurbaşkanlığı Kabinesi, bugün Beştepe’de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında bir araya gelecek. Kabinenin en önemli gündemi, koronavirüs kısıtlamaları olacak. Tam kapanma ile vaka sayılarında hızlı bir düşüşe geçilmesi ve aşı çalışmalarında gelinen nokta müzakere edilecek.

TÜRKİYE, TAM KAPANMAYA GİRECEK Mİ?

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın da koronavirüs salgınında gelinen noktaya ilişkin sunum gerçekleştireceği toplantıda, kısıtlamalara ilişkin yeni tedbirlerin hangileri olacağı belirlenecek.

Türkiye’de kısmi kapanma sürecine 14 Nisan itibarıyla geçilmişti. Bu süreçten itibaren vaka sayılarında gözle görülür bir azalış meydana geldi.

25 NİSAN 2021 TÜRKİYE KORONAVİRÜS VAKA SAYISI: 38 BİN 553

Türkiye’de son bir günde 38.553 yeni vaka yer aldı ve 347 kişi vefat etti. Sağlık Bakanlığının 25 Nisan 2021 itibarıyla koronavirüs vaka, vefat ve ağır hasta sayılarını gösteren grafik şu şekilde:

25 Nisan korona tablosu ile bugünkü Türkiye’de corona virüsü vaka sayısı: 25 Nisan koronavirüs tablosu son dakika açıklandı