İzmir'de can kaybı sayısı 83'e yükseldi

Güncel
Ozan Barış Erim
02 Kasım 2020, 12:04
Ozan Barış Erim
02 Kasım 2020, 12:04

Ege Denizi’nde merkez üssü İzmir’in Seferihisar ilçesi açıkları olan depremde can kaybı 83’e yükseldi. Yaralı 962 vatandaştan 219’unun tedavisi çeşitli hastanelerde sürüyor. Yaralılardan dördünün durumu ağır.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk ve Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, bugün İzmir Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) Koordinasyon Merkezi’nde açıklamalarda bulundu. Çevre ve Şehircilik Bakanı Kurum, İzmir’deki depremde can kaybının 83’e yükseldiğini duyurdu. Kurum, 106 kişinin enkazdan yaralı olarak kurtarıldığını açıkladı.

ARA VERMEDEN ÇALIŞMALAR DEVAM EDİYOR

Son durum hakkında açıklama yapan Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum şunları söyledi: 

“İdil ve ardından Elif kurtarıldı. Aileleri ümitlerini hiç yitirmedi. Sonunda yavrularımıza kavuştuk. Bütün arama-kurtarma faaliyetlerini yapan ekiplerimiz bu mutluluğa şahit oldu. Yine ailelerimize vatandaşlarımıza ulaşmak için çalışıyoruz. Tüm ekiplerimize şükranlarımı iletiyorum, özverili çalışmaları dolayısıyla. Ekiplerimiz vardiyalı bir şekilde hiçbir şekilde ara vermeden çalışmalarını yürütüyor.”

4 YARALININ DURUMU AĞIR

Bakan Kurum, deprem nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısının yükseldiğini belirterek, “Ekiplerimiz, yeni güzel haberlerimizi vermek için canla başla çalışıyorlar. Vefat sayısı 83’e yükseldi. 962 vatandaşımız yaralı olarak kurtarıldı. Tedavisi devam vatandaşlarımızdan 4’ü ağır toplam 9 yoğun bakım hastamız var. Bu hastalarımıza ilişkin çalışmalarımız süratli bir şekilde devam ediyor.” diye konuştu.