İzmir'de arama-kurtarma çalışmaları sona erdi

04 Kasım 2020, 11:01

İçişleri Bakanlığı Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) Başkanı Mehmet Güllüoğlu, 6.6 büyüklüğünde depremin yaşandığı İzmir’de arama kurtarma ekiplerinin çalışmalarını tamamladığını açıkladı. Güllüoğlu, emeği geçen herkese teşekkürlerini iletti.

İzmir’de meydana gelen depremin ardından yıkılan Rıza Bey Apartmanı’ndaki çalışmanın da bitmesiyle birlikte, depremde yıkılan tüm binalardaki arama kurtarma faaliyetleri bugün sona erdi. AFAD Başkanı Mehmet Güllüoğlu da arama kurtarma ekiplerinin çalışmalarını tamamladığını bildirdi. 

“DİĞER KONULARDA ÇALIŞMAYA DEVAM EDECEĞİZ”

AFAD Başkanı Güllüoğlu, konuya ilişkin sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “Arama kurtarma ekipleri çalışmalarını tamamladı. Emeği geçen, ucundan tutan her bir çalışana, gönüllüye teşekkür ederiz. En kalbi şükranlarımızla. Diğer konularda ise yoğun bir şekilde çalışmaya devam ediyoruz.” ifadelerini kullandı.

ENKAZ KALDIRMA ÇALIŞMALARI BAŞLADI

Öte yandan arama kurtarma faaliyetlerinin sona ermesi ile birlikte Rıza Bey Apartmanı’nda kepçeler ile enkaz kaldırma çalışmaları başlatıldı. Rıza Bey Apartmanı’nda AFAD, JAK, UMKE, STK’lar ve belediye ekipleriyle yürütülen çalışmaların ardından depremde yıkıla binaların tümündeki arama kurtarma faaliyetleri sonlanmış oldu.

arama kurtarma
can kaybı
deprem
enkaz
İzmir
Bunlara da bakın: