İzmir'de FETÖ'nün hücre evlerine operasyon: 35 gözaltı

Güncel
Ayyıldız Huri Kaptan
20 Mayıs 2021, 11:18
Ayyıldız Huri Kaptan
20 Mayıs 2021, 11:18

İzmir’de Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) hücre evlerine yönelik operasyon yapıldı. Operasyonda, aralarında örgütün sözde mahrem imamı ile ordudan ihraç edilen askerlerin de olduğu 35 şüphelinin gözaltına alındığı bildirildi.

İzmir’de bugün Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) hücre evlerine yönelik operasyon düzenlendi. Söz konusu operasyonda aralarında örgütün sözde mahrem imamı ile ordudan ihraç edilmiş askerlerin de bulunduğu 35 şüpheli gözaltına alındığı belirtildi. AA’da yer alan habere göre, İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen FETÖ soruşturması kapsamında, Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ve İstihbarat Şube Müdürlüğü koordinesinde, örgütün vermiş olduğu talimat doğrultusunda örgüte ait hücre evlerinde barındıkları ve güncel örgütsel faaliyetlerine bu evlerden devam ettikleri belirlenen şüphelilere yönelik çalışma başlatıldı.

İZMİR’DE FETÖ OPERASYONU: 39 ADRESTE ÇOK SAYIDA GÖZALTI VE DÖKÜMAN BULUNDU

Bu kapsamda aralarında, Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) yapılanmasında sözde mahrem imam, ihraç edilen subaylar, müzahir kurum çalışanları, büyük bölge imamı, ilçe imamı, doktor, eyalet imamı, eğitim danışmanı ve esnaf yapılanma sorumluları, mütevelli, serrehber ve sohbet imamının da bulunduğu belirlenen 39 adrese operasyon düzenlendi.
Ekipler, 35 şüpheliyi gözaltına aldı. Evlerde yapılan aramalarda sahte kimlik, 100 bin lira, 7 bin dolar ve 4 bin avro ele geçirildi.

FİRARİ FETÖ’CÜLER ARANIYOR

Ayrıca, şüphelilerin irtibatlı oldukları firari kişilerin de yakalanmasına yönelik çalışmaların devam ettiği bildirildi.