İstanbul'daki fırtına nedeniyle motosiklet ve elektrikli scooterlar trafiğe çıkamayacak

Güncel
_QHA Ankara
30 Kasım 2021, 12:41
_QHA Ankara
30 Kasım 2021, 12:41

İstanbul Valiliğinin aldığı karara göre, lodos fırtınası nedeniyle 30 Kasım Salı günü saat 18.00’e kadar, başta motokuryelik hizmeti yapan araçlar olmak üzere, motosiklet ve elektrikli scooterların trafiğe çıkmasına müsaade edilmeyeceği duyuruldu.

İstanbul Valiliğinin aldığı kararla, lodos fırtınası nedeniyle 30 Kasım Salı günü saat 18.00’e kadar, başta motokuryelik hizmeti yapan araçlar olmak üzere, motosiklet ve elektrikli scooterların trafiğe çıkması yasaklandı.

İstanbul Valiliği tarafından yapılan açıklamada, İstanbul’da hayatı olumsuz yönde etkileyen lodos fırtınasının etkilerini en aza indirmek , motosiklet kazalarının önlenmesi, trafik seyir ve can güvenliğinin korunması amacıyla karar alındığı duyuruldu. alınan karar doğrultusunda 29 Kasım Pazartesi günü saat 23.00’ten 30 Kasım Salı günü saat 18.00’e kadar başta motokuryelik hizmeti yapan araçlar olmak üzere, motosiklet ve elektrikli scooter benzeri haif ulaşım araçlarının trafiğe çıkmalarına müsaade edilmeyeceği belirtilen açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Bu karar; özellikle yaz kış demeden büyük bir özveriyle çalışarak, hayatımızı kolaylaştıran motokuryelerimizin can ve mal güvenliklerini korumak amacıyla alınmıştır. Bu araçları kullanan hemşehrilerimizin alınan karara hassasiyetle uymaları büyük önem arz etmektedir.”