İşgalci Rusya, Lviv'deki Ukrayna askeri eğitim sahasına füze attı!

Güncel
Ömer Kaya
13 Mart 2022, 11:00
Ömer Kaya
13 Mart 2022, 11:00

İşgalci Rus ordusu, Lviv’deki Uluslararası Barışı Koruma ve Güvenlik Merkezine hava saldırısı düzenledi. İlk belirlemelere göre, Rus ordusu 8 füze ateşledi. Polonya sınırındaki askeri eğitim sahasına yapılan Rus bombardımanına ilişkin Ukrayna yönetiminden henüz ölü veya yaralı bilgisi verilmedi.

Rus işgal güçleri, bu sabah saatlerinde Lviv bölgesindeki Yavoriv’de Ukrayna Kara Kuvvetlerinin askeri eğitim sahası olarak bilinen Uluslararası Barışı Koruma ve Güvenlik Merkezi’ne hava saldırısı düzenledi. İşgalciler, bölgeye 8 füze gönderdi. Hava saldırısına ilişkin, Lviv Bölgesel Askeri ve Sivil İdaresi tarafından yapılan açıklamada, “Ön verilere göre sekiz füze fırlatıldı. Raporda, henüz kayıplar bildirilmedi” ifadeleri kullanıldı.

Polonya sınırına yakın olan askeri eğitim sahasındaki saldırıya ilişkin Ukrayna Silahlı Kuvvetleri Kara Kuvvetleri Akademisi Sözcüsü Anton Mironoviç, Ukrayna haber ajansı Interfax’a verdiği demeçte, “Ön verilere göre ölü yok, ancak yaralı ve yaralılarla ilgili bilgiler netleşiyor” değerlendirmesini yaptı. Rusya’nın saldırısının, tesisteki bir askeri birliğe yapıldığı öğrenildi.