İşgalci Rusya, Harkiv bölgesine saldırdı: 2 kişi hayatını kaybetti

Güncel
qha muhabir
13 Mayıs 2022, 14:46
qha muhabir
13 Mayıs 2022, 14:46

Harkiv Bölge İdaresi Başkanı Oleg Sinegubov, işgalci Rus güçlerinin bölgeye bombalı saldırı düzenlediğini duyurdu. Sinegubov, söz konusu saldırıda 2 kişinin hayatını kaybettiğini 4 kişinin de yaralandığını kaydetti. Sinegubov, “Düşmanın, İzyum bölgesindeki saldırıları sürüyor. Silahlı Kuvvetlerimiz mevzilerini koruyor ve düşmanı püskürtüyor!” dedi.

İşgalci Rus güçleri dün Ukrayna’nın Harkiv kentine bombalı saldırı düzenledi. Harkiv Bölge İdaresi Başkanı Oleg Sinegubov (Oleg Synegubov) saldırıya ilişkin açıklama yaptı. Telegram hesabından bilgi veren Sinegubov, 2 kişinin hayatını kaybettiğini, 4 kişinin de yaralandığını bildirdi.   

Sinegubov, “İşgalcilerin en çok top atışına maruz kalan Dergaçi Oblastında, maalesef 2 kişi öldü, 4 kişi yaralandı. Ruslar insani karargaha, nüfus dairesi binasına, kliniğin bir kısmına, ambulans binasına zarar verdi” açıklaması yaptı. İşgalcilerin başka bölgelere de saldırdığını kaydeden Sinegubov, “3 Polotsk (Belarus kenti) cemaati, Harkiv Oblastında bulunan Balakliya’da 2 kişi yaralandı” ifadelerine yer verdi.

İZYUM’DA 3 KİŞİ HAYATINI KAYBETTİ, 5 KİŞİ YARALANDI

Harkiv Bölge İdaresi Başkanı Sinegubov’un aktardığına göre, İzyum bölgesine de saldıran Rus işgal güçleri, 3 kişinin ölümüne 5 kişinin ise yaralanmasına sebep oldu. Sinegubov, “Düşmanın, İzyum bölgesindeki saldırıları sürüyor. Silahlı Kuvvetlerimiz mevzilerini koruyor ve düşmanı püskürtüyor! İşgalciyi yenmek için gücümüze ve Ukrayna ordusunun gücüne inanıyoruz!” dedi.