İşgal altındaki Kırım'da Kovid-19 salgını nedeniyle yeni kısıtlamalar getirildi

Güncel
Ömer Cihad Kaya
12 Ekim 2021, 12:31
Ömer Cihad Kaya
12 Ekim 2021, 12:31

Rus işgalindeki Kırım’da koronavirüs (Kovid-19) salgınında vaka artışının rekor seviyeye ulaşması, 11 Ekim 2021 tarihi itibarıyla yeni kısıtlamaları beraberinde getirdi. Kırım’ın sözde yönetimi yaptığı açıklamada, artan koronavirüs vaka sayıları nedeniyle yeni kısıtlamalar getirildiğini duyurdu.

Rus işgalindeki Kırım’ın sözde yönetimi, bireysel girişimciler, işletme ve kurumların yönetimleri, 65 yaş ve üzeri çalışanları, artan vaka sayısı nedeniyle uzaktan çalışma sistemine geçirmeyi planlıyor. Ayrıca işgalci yönetim, 11 Ekim 2021-1 Aralık 2021 tarihleri ​​arasında sözde devlet kurumlarının çalışanlarının yüzde 50’sinin uzaktan çalışmaya geçirilmesi konusunda uyardı. Bunun yanı sıra 65 yaş ve üstü kişilerin toplu taşıma araçlarında indirimli seyahat imkanı da askıya alındı.

KIRIM’IN İŞGALCİ YÖNETİMİNDEN YENİ KISITLAMALAR

Rus işgalindeki Kırım’da, otel işletmeciliği, sağlık tesisi organizasyonları, ulaşım, akaryakıt istasyonları, kafe hizmetleri ve ticaret alanının tamamının yüzde 80’nin aşı olması için çalışma başlatan Rus işgalci yönetimi, personellerin PCR ve antijen testi yaptırmalarını istedi. Ayrıca, sadece negatif test sonucu olan çalışanların çalışmasına izin verileceği belirtildi. Ayrıca, işgalci yönetim, kutlamalar toplu etkinlikler ve benzeri faaliyetleri de geçici olarak yasakladı.