İrpin’de sivillerin tahliyesi sırasında Rus ordusunun saldırısıyla hayatını kaybedenlerin sayısı 8'e yükseldi

Güncel
Ayyıldız Huri Kaptan
07 Mart 2022, 06:02
Ayyıldız Huri Kaptan
07 Mart 2022, 06:02

Ukrayna’nın başkenti Kıyiv yakınlarındaki İrpin’de, Rus güçlerinin saldırıları altındaki bölgede yaşayan sivilleri tahliye etmek için Ukrayna güçleri, yoğun çaba gösteriyor. Tahliye sırasında bölgede ateşkesi ihlal eden ve şiddetli saldırıları süren Rus ordusunun öldürdüğü sivillerin sayısı 8’e yükseldi.

Ukrayna’nın başkenti Kıyiv yakınındaki stratejik öneme sahip İrpin’de, Rus güçlerinin saldırısına karşı direniş devam ediyor. Rus saldırıları nedeniyle bölgede şiddetli patlamalar da yaşanıyor. Patlamalar nedeniyle dumanların yükseldiği bölgelerden siviller tahliye edilmeye çalışılıyor. Çok sayıda çocuk ve yaşlının da bulunduğu siviller, evlerini terk ederek yanlarına aldıkları çok az eşya ile Kıyiv’e geçmeye çalışıyor. Ukrayna güçleri, İrpinlileri tahliye etmek için yoğun çaba sarf ediyor. İrpin’de sivillerin tahliyesi sırasında Rus ordusunun saldırısıyla hayatını kaybedenlerin sayısı ise 8’e yükseldi.

İRPİN’DE 2’Sİ ÇOCUK 8 KİŞİ HAYATINI KAYBETTİ

İrpin Belediye Başkanı, İrpin’deki vatandaşların tahliyesi esnasında, Rus ordusu tarafından açılan ateş sonucu, ikisi çocuk sekiz kişinin hayatını kaybettiğini açıkladı. Kentin bir kısmının Rus ordusu tarafından ele geçirildiğini belirten Belediye Başkanı, buna rağmen şehrin teslim olmadığını ve İrpin’deki çatışmaların devam ettiğini kaydetti.