Irak'ın kuzeyindeki Gara bölgesinden acı haber: 2 yüzbaşı ve 1 astsubay şehit oldu

Güncel
Ömer Kaya
10 Şubat 2021, 22:50
Ömer Kaya
10 Şubat 2021, 22:50

Irak’ın kuzeyindeki Gara bölgesinde bölücü terör örgütü PKK’ya yönelik operasyonda; Yüzbaşı Burak Coşkun, Yüzbaşı Ertuğ Güler ve Astsubay Kıdemli Çavuş Harun Turhan şehit oldu.

Türk Silahlı Kuvvetlerinin bu sabah bölücü terör örgütü PKK’nın kalesi olarak bilinen Gara bölgesine yönelik başlattığı harekat devam ediyor. Türk ordusunun havadan ve karadan başlattığı Pençe Kartal-2 Harekatı kapsamında, halen bölgede hareketlilik yaşanıyor. Bölgeye çok sayıda asker sevk edildi. Irak’ın kuzeyindeki Gara bölgesindeki operasyonda; Yüzbaşı Burak Coşkun, Yüzbaşı Ertuğ Güler ve Astsubay Kıdemli Çavuş Harun Turhan şehit oldu. Acı haber şehidlerin Ankara’da bulunan ailelerine verildi. Milli Savunma Bakanlığı şehit askerin haberini duyurdu.

Milli Savunma Bakanlığının bugün duyurduğu Pençe Kartal-2 Operasyonu, bölücü terör örgütüne ağır bir darbe vurmayı hedefliyor. Havadan ve karadan Irak’ın kuzeyindeki Gara bölgesinde devam eden operasyon kapsamında sınıra 35 km mesafede bulunan Gara/Siyan bölgesine indirme yapıldı. Bugün başlatılan Pençe Kartal-2 Harekatı kapsamında askeri hareketlilik devam ediyor.

TÜRK SİLAHLI KUVVETLERİ, GARA BÖLGESİNİ YOĞUN OLARAK VURUYOR

Türk Silahlı Kuvvetleri hava unsurları, Gara bölgesini yoğun ateş altına aldı.