İçişleri Bakanlığı 22 sözleşmeli personel alacak

Güncel
Ayyıldız Huri Kaptan
26 Ocak 2022, 09:39
Ayyıldız Huri Kaptan
26 Ocak 2022, 09:39

Yayımlanan resmi gazete iş ilanına göre İçişleri Bakanlığına 22 sözleşmeli personel alınacak. Adaylar 7 Şubat 2022 tarihine kadar başvuru yapabilecek.

Resmi Gazete’de yer alan duyuruya göre, İçişleri Bakanlığı Bilgi Teknolojileri Genel Müdürlüğü bünyesinde istihdam edilecek yazılı ve sözlü sınav başarı sırasına göre 22 sözleşmeli bilişim personeli alınacak. Adaylar başvurularını e-Devlet üzerinden İçişleri Bakanlığı-Kariyer Kapısı Kamu İşe Alım ve Kariyer Kapısı “https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr” adresinden 1-7 Şubat tarihleri arasında yapabilecek.

İÇİŞLERİ BAKANLIĞININ PERSONEL ALIMINA KİMLER BAŞVURABİLİR?

Adayların; fakültelerin dört yıllık bilgisayar mühendisliği, yazılım mühendisliği, elektrik mühendisliği, elektronik mühendisliği, elektrik-elektronik mühendisliği ve endüstri mühendisliği bölümlerinden birinden mezun olması gerekiyor. Ayrıca; yazılım, yazılım tasarımı ve geliştirilmesi ile bu sürecin yönetimi konusunda veya büyük ölçekli ağ sistemlerinin kurulumu ve yönetimi konusunda ücret tavanı iki katını geçmeyecekler için en az üç yıllık deneyime sahip olmak şartı aranıyor. Öte yandan bilgisayar çevre birimlerinin donanımı ve kurulan ağ yönetimi ve güvenliği hakkında bilgi sahibi olmaları kaydıyla güncel programlama dillerinden en az ikisini bildiğini belgelemek de şartlar arasında.

Erkek adaylar için muvazzaf askerlik çağına gelmemiş veya askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış veya muaf veya ertelenmiş ya da yedek sınıfa geçirilmiş olmak şartı bulunuyor.

SON BAŞVURU TARİHİ

Başvurular 1 Şubat 2022 tarihinde başlayacak olup 7 Şubat 2022 tarihinde sona ermiş olacak. Başvuru şatlarını taşıyan personel alımı adaylarının başvurularını “isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr” adresi üzerinden tamamlamaları gerekiyor.