Hollanda'da iki Türk öldürüldü: Ölenlerden birisi Türk haber sitesi sahibiydi!

Güncel
Ömer Kaya
31 Mart 2022, 15:37
Ömer Kaya
31 Mart 2022, 15:37

Hollanda’da bir silahlı saldırgan iki Türkü güpegündüz hedef aldı. Restoranda yemek yiyen iki Türk kökenli isim olayda yaşamını yitirdi. Ölenlerden birinin Hollanda’da yıllardır tanınan bir Türkçe haber sitesinin sahibi olduğu öğrenildi.

Hollanda’nın Zwolle şehrinde silahlı saldırı dehşeti yaşandı. Bir restoranda yemek yiyen iki Türk öldürüldü. Aile yakınları, saldırıda hayatını kaybedenlerin birinin Türkçe haber sitesi sahibi Hüseyin Torunlar ile kardeşi Ali Torunlar olduğunu aktardı. Dün saat 18.00’de meydana gelen olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

32 YAŞINDAKİ SALDIRGAN TESLİM OLDU!

Ülkenin kuzey şehirlerinden Zwolle’de meydana gelen vahim olayın faili, görgü tanıklarının ifadelerine göre, içeri girer girmez hedef aldığı iki kişiye ateş açtı ve ardından kaçtı. Çevrede geniş güvenlik önlemleri alan Hollanda polisi, saldırganı yakalamak için soruşturma başlattı. Bugün öğlen saatlerinde 32 yaşındaki silahlı saldırgan polis merkezine gelerek teslim oldu.

YTB BAŞKANI EREN’DEN BAŞSAĞLIĞI MESAJI

YTB Başkanı Abdullah Eren, “Hollanda’nın Zwolle şehrindeki bir restoranda yaşanan saldırıda maalesef 2 vatandaşımızı kaybettik. Mekanları cennet olsun. Ailelerine sabırlar diliyorum. Olayın en kısa sürede aydınlatılmasını diliyoruz” dedi.