Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Kasapoğlu, Batı Trakya’nın atan Türk kalbi Gümülcine’deydi

Güncel
qha muhabir
27 Nisan 2022, 11:25
qha muhabir
27 Nisan 2022, 11:25

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Kasapoğlu, Batı Trakya’da Türklerin yoğunlukta yaşadığı Gümülcine’yi ziyaret etti. Ziyaretinde Gümülcine Türk Gençler Birliğinin iftar programına katılan Kasapoğlu, Türk gençlere seslenerek, “Sizlerin olduğu her mekan, her belde bizim için değerlidir. Gümülcine ile Türkiye arasında fiziki mesafe olsa da kalplerimiz bir atıyor” dedi. Batı Trakya’daki gençlere spor alanında destek sağlanacağını belirten Kasapoğlu, Türk gençleri bu yaz düzenlenecek Antalya’daki kampa davet etti.

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, dün Gümülcine’yi ziyaret etti. Türkiye’nin Atina Büyükelçisi Burak Özügergin, Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu Başkanı Hakan Çavuşoğlu da ziyarete katıldı. Bakan Kasapoğlu, ziyareti sırasında beraberindekilerle, Gümülcine Seçilmiş Müftüsü İbrahim Şerif ve İskeçe Müftüsü Ahmet Efe ile bir araya geldi.

Bakan Kasapoğlu ve beraberindeki ziyaretçiler, Batı Trakya Türklüğünün sembol ismi ve Batı Trakyalı Türklerin unutulmaz lideri Dr. Sadık Ahmet’i mezarı başında andı.

Kasapoğlu, ziyaretine Gümülcine Türk Gençler Birliğinin iftar programıyla devam etti. Söz konusu programın ardından Yahyabeyli Camisinde teravih namazı kılan Kasapoğlu, ardından Batı Trakyalı Türklerle sahur yaptı. Bakan Kasapoğlu, sahurdan sonra Domruköy Camisindeki sahur programında gençlere seslendi.

MEHMET KASAPOĞLU: GÜMÜLCİNE İLE TÜRKİYE ARASINDA FİZİKİ MESAFE OLSA DA KALPLERİMİZ BİR ATIYOR

Bakan Kasapoğlu, “Sizlerin olduğu her mekan, her belde bizim için değerlidir. Çünkü siz değerlisiniz. Belki Türkiye ile buranın arasında bir fiziki mesafe var ancak bu mesafenin hiçbir önemi yok. Çünkü kalplerimiz birlikte atıyor” ifadelerini kullandı.

Soydaş gençlerin her anlamda yanında olduğunu vurgulayan Kasapoğlu, Batı Trakyalı Türk gençlerini bu yaz Antalya’da gençlik kamplarında misafir edeceklerinin müjdesini verdi. Ayrıca, Kasapoğlu özellikle Batı Trakyalı genç sporcular ve soydaş spor kulüplerini desteklemek adına çalışmalar yürüteceklerini belirtti.