Gaziantep'teki pitbull dehşeti sosyal medyada tepki topladı

Güncel
Ömer Kaya
23 Aralık 2021, 16:07
Ömer Kaya
23 Aralık 2021, 16:07

Gaziantep’te bir sitenin bahçesinde pitbull cinsi iki köpeğin saldırısına uğrayan 4 yaşındaki kız çocuğu ağır yaralandı. Kız çocuğunun ağır yaralandığı olayın ardından olayla ilgili emniyet güçleri ayrıntılı inceleme başlattı. Öte yandan, özellikle sosyal medyada pitbull cinsi köpek besleyenler, sosyal medya kullanıcıları tarafından tepki topladı.

Dün Gaziantep Şahinbey ilçesi Beştepe Mahallesi’nde bir sitede, pitbull cinsi köpekler, 4 yaşındaki Asiye Ateş’e saldırdı. Küçük kız olayın ardından ağır yaralandı. Olay sonrası çığlıkları ve sesleri duyan vatandaşların yardımı sonucu güçlükle kurtarılan çocuk, Gaziantep Üniversitesi Şahinbey Eğitim ve Araştırma Hastanesine kaldırıldı.

KÜÇÜK ASİYE PİTBULL SALDIRISI SONRASI AĞIR YARALANDI

Gaziantep’te 4 yaşındaki Asiye Ateş’in bir sitenin bahçesinde pitbull cinsi iki köpeğin saldırısına uğramasına ilişkin yazılı açıklama yapan Gaziantep Valiliği, olaya ilişkin 6 kişinin gözaltında olduğunu ve adli sürecin devam ettiğini bildirdi. Öte yandan Asiye Ateş’in tedavi gördüğü hastanenin başhekimi Dr. Beyhan Tahmazoğlu açıklama yaptı. Tahmazoğlu, “Yoğun bakımda en az 3-4 gün sürecek kritik süreci olacak. Daha sonraki süreçte de yine birtakım operasyonlar geçirecek. Dünküne göre şu anda sağlık durumu biraz daha iyi olmakla birlikte hayati tehlikesi devam ediyor” dedi.

Öte yandan, Gaziantep’teki saldırının ardından sosyal medya kullanıcıları, pitbull cinsi köpek beslenilmemesi çağrısı yaptı.