FETÖ'nün karanlık yapılanmasını anlatan "Mahrem" belgeseli ilk bölümüyle 14 Temmuz'da ekranlarda

Güncel
Ayyıldız Huri Kaptan
04 Temmuz 2021, 14:17
Ayyıldız Huri Kaptan
04 Temmuz 2021, 14:17

FETÖ’nün karanlık mahrem yapılanması, Türk Silahlı Kuvvetleri’ne (TSK) sızma faaliyetleri ve 15 Temmuz hain darbe girişimine giden süreçteki bilinmeyenler belgesel ile ekranlara gelecek. “Mahrem” belgeseli ilk bölümüyle 14 Temmuz’da TRT 1’de gösterimde olacak.

TRT, 15 Temmuz hain darbe girişiminin yıl dönümü yaklaşırken Fetullahçı Terör Örgütünün (FETÖ) karanlık mahrem yapılanmasını, Türk Silahlı Kuvvetleri’ne (TSK) sızma faaliyetlerini ve 15 Temmuz hain darbe girişimine giden süreçteki bilinmeyenleri ekranlara getirecek bir çalışmaya imza attı. TRT 1 tarafından hazırlanan “Mahrem” belgeselinin ilk tanıtımı, TRT Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü İbrahim Eren tarafından sosyal medya hesabından yapılan paylaşımla duyuruldu.

TRT'den yeni belgesel: Mahrem

“FETÖ’NÜN ALÇAKLIKLARINI ANLATMAYA DEVAM EDİYORUZ”

Eren, söz konusu paylaşımında, “FETÖ’nün alçaklıklarını anlatmaya devam ediyoruz. Hain terör örgütünün kirli ve karanlık yapılanmasının, örgüt şemasının, TSK’ya sızma faaliyetlerinin tanıkların beyanlarıyla ortaya konduğu “Mahrem”, ilk bölümüyle 14 Temmuz’da TRT ekranlarında” ifadelerini kullandı.

DÖRT İLDE 159 FARKLI MEKANDA ÇEKİLDİ

Belgeselin çekimleri 4 ilde, 159 farklı mekanda ve 11 haftada tamamlandı. 2 binden fazla figüran ve oyuncu yer aldığı belgeselin denaristliğini Halis Cahit Kurutlu ve Gürkan Tanyaş’ın, yapımcılığını ise Halis Cahit Kurutlu’nun üstlendi. Belgeselin yönetmeni ise Hamit Coşkun. İlk bölümüyle 14 Temmuz’da TRT 1’de ekranlara gelecek “Mahrem” belgeselinde etkin pişmanlık yasasından yararlanan eski örgüt üyelerinin ilk kez açık kimlikle verdikleri röportajların yayımlanacağı ve aynı zamanda FETÖ mağdurlarının da ifadeleri yer alacağı belirtildi.

MAHREM: İtirafçıların Ağzından FETÖ'nün Şifreleri

HAYATLARI KARARAN ASKERİ ÖĞRENCİLER

“Mahrem” belgeseliyle ilgili yayımlanan ilk tanıtımda, FETÖ’cü olmayan askeri öğrencilerin TSK bünyesinden sistematik biçimde dışarı atılışı ve örgütün TSK üzerinde hakimiyet kurmasında büyük etkisi olan “Şok Mangaları”nın da yer alacağı bildirildi.

ÇALINAN SINAV SORULARI

Belgeselin ilk tanıtımında FETÖ’nün askeri okullara yerleştirmek için özel olarak yetiştirdiği ve takibe aldığı gençler için “Himmet” adı altında çalınan sınav soruları, askeri okullara giriş sınavı sorularını nasıl ve hangi yöntemlerle verdiği de gözler önüne serilecek.