FETÖ'nün gizli yapılanmasındaki 41 şüpheli hakkında gözaltı kararı

Güncel
Ayyıldız Huri Kaptan
27 Ağustos 2021, 10:22
Ayyıldız Huri Kaptan
27 Ağustos 2021, 10:22

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından terör örgütü FETÖ/PDY’nin Jandarma Genel Komutanlığındaki “mahrem hizmetler” yapılanmasına yönelik soruşturma başlatıldı. Soruşturma kapsamında 5’i halen görevde 41 şüpheli hakkında gözaltı kararı verildi.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığınca terör örgütü FETÖ/PDY’nin Jandarma Genel Komutanlığındaki “mahrem hizmetler” yapılanmasına yönelik başlatılan soruşturma kapsamında çok sayıda gözaltı kararı verildi. Ankara Cumhuriyet Başsavcılığından bugün yapılan açıklamaya göre, MİT’in ve Emniyet’in ortak çalışmaları sonucunda, FETÖ’nün Jandarma Genel Komutanlığındaki gizli yapılanmasında yer aldığı tespit edilen ve 5’i halen görevde 41 şüpheli hakkında Ankara merkezli 32 ilde gözaltı kararı verildi.

32 İLDE OPERASYON

MİT ve Emniyet Genel Müdürlüğünün çalışmaları sonucu tespit edilen şüphelilerden 5’inin halen görevde olduğu belirlenirken, 36’sının geçici olarak görevden uzaklaştırılmış veya ihraç edilmiş astsubay olduğu öğrenildi. Şüphelilerin yakalanması için 32 ilde operasyon başlatıldı.