Eskişehirli Kırım Tatarı Tarık Tarcan Şırnak'ta şehit oldu

Güncel
Ömer Kaya
02 Şubat 2022, 22:59
Ömer Kaya
02 Şubat 2022, 22:59

Eskişehir’deki Kırım Tatar diasporasından Tarık Tarcan, Şırnak-Silopi-Cizre arasında hain terör örgütünün saldırısı sonucunda hayatını kaybetti. Eskişehir Kırım Derneği, Kırım Tatar kökenli asker Tarık Tarcan’ın şehadet haberini duyurdu.

Milli Savunma Bakanlığı, Şırnak’ın Cizre ilçesindeki bir hudut karakoluna terör örgütü mensuplarınca havan saldırısı düzenlediğini açıkladı. Bakanlık, saldırı sonucu Piyade Er Tarık Tarcan’ın şehit olduğunu bildirdi.

MİLLİ SAVUNMA BAKANLIĞINDAN ŞEHİT KIRIM TATARI HAKKINDA AÇIKLAMA

Milli Savunma Bakanlığı, yaptığı açıklamada, “Şırnak/Cizre’de bir hudut karakolumuza terör örgütü mensuplarınca düzenlenen havan saldırısı sonucu kahraman silah arkadaşımız P. Er. Tarık TARCAN şehit olmuştur. Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu olayda hayatını kaybeden aziz şehidimize Allah’tan rahmet, kederli ailesine, Türk Silahlı Kuvvetleri ile asil milletimize başsağlığı ve sabır dileriz.” ifadelerine yer verildi.

Bir 2 kişi, anıt ve şunu diyen bir yazı 'ŞEHİDİMİZ VAR ESKİŞEHİR! Kalkanlı köyünden, Kırım Tatar camiamızdan Hilmi TARCAN'ın oğlu Tarık TARCAN Sırnak Silopi Cizre arasındaki birliğine yapılan saldırı sonucu şehit olmuştur. Şehidimizin cenazesi 03.02.2022 yarın öğle namazına müteakip Reşadiye Camiinden Hava Şehitliğine defnedilecektir Şehidimize Allah'tan rahmet kederli ailesine, şehrimize ve camiamıza başsağlığı dileriz. KULTOR ηι #jiNo 1972 ESKİŞEHİR KIRIM DERNEĞİ ፓι P Pann 1972' görseli olabilir