Eski Kırım Konukevi'nde yangın çıktı

Güncel
Ayyıldız Huri Kaptan
12 Haziran 2021, 11:42
Ayyıldız Huri Kaptan
12 Haziran 2021, 11:42

Kıyiv’deki “Eski Kırım Konukevi” yangına teslim oldu. Sebebi henüz bilinmeyen yangının yaralarının sarılması için destek bekleniyor.

Kıyiv’de, Kırım severlere hizmet veren “Eski Qırım Konukevi”nde dün yangın çıktı. Sebebi henüz bilinmeyen yangında Konukevi kullanılamaz hale geldi. Yangından çevredeki dükkanlar da büyük zarar gördü. Yangının kundaklama olduğu yönünde şüpheler de akıllara gelen ihtimaller arasında.
“Eski Qırım Konukevi” dün Facebook hesabı üzerinden yangın nedeniyle bir açıklamayayımladı. Destek ve yardımda bulunmak isteyen birçok kişinin yazdığı belirtilen açıklamada, finansal olarak yardımcı olmak isteyenler ile hesap numarası paylaşıldı.

AHTEM ÇİYGÖZ’DEN DESTEK ÇAĞRISI

Kırım Tatar Milli Meclisi (KTMM) Başkan Yardımcısı ve Ukrayna Milletvekili Ahtem Çiygöz, talihsiz olaya kayıtsız kalmayarak dün bir destek çağrısında bulundu. Çiygöz, “Birçoğunuz Kıyiv’de Kırım’ı seven herkesi memnun eden Kırım parçasını biliyorsunuz. Eski Qırım Konukevi gece saatlerinde çıkan yangın nedeniyle zor durumda. Bu kurumu desteklemenizi rica ediyorum. Hesap numarası: 5218575700875188” ifadelerini paylaştı.