Ağrı ve Iğdır'da, Eren Kış-9 Şehit Jandarma Uzman Çavuş Hüseyin Keleş operasyonu başladı

Güncel
_QHA Ankara
01 Aralık 2021, 12:12
_QHA Ankara
01 Aralık 2021, 12:12

Türkiye Cumhuriyeti İçişleri Bakanlığı, Ağrı ve Iğdır’da “Eren Kış-9 Şehit Jandarma Uzman Çavuş Hüseyin Keleş” operasyonu başlatıldığını duyurdu. Operasyonda; jandarma komando, jandarma özel harekat, polis özel harekat ve güvenlik korucularından oluşan 910 personelin görev aldığı belirtildi.

Bölücü terör örgütü PKK’yı ülke gündeminden çıkarmak ve teröristleri etkisiz hale getirmek amacıyla sürdürülen Eren Kış operasyonları devam ediyor. Bu kapsamda gerçekleşen operasyonlardan bir diğerine de Ağrı’da ve Iğdır’da başlandı. Türkiye Cumhuriyeti İçişleri Bakanlığı, bugün Ağrı ve Iğdır’da 910 personelin katılımıyla “Eren Kış-9 Şehit Jandarma Uzman Çavuş Hüseyin Keleş” operasyonu başlatıldığını duyurdu.

“Eren Kış-9 Şehit Jandarma Uzman Çavuş Hüseyin Keleş” operasyonunda, jandarma komando, jandarma özel harekat, polis özel harekat ve güvenlik korucularından ekipler görev alıyor. Erzurum Jandarma Bölge Komutanlığının sevk ve idaresinde, görev alan 77 operasyonel tim, bölücü terör örgütü PKK’yı bölgede yaşayan halk için bir tehdit unsuru olmaktan çıkarmak için kararlı şekilde çalışıyor.