Cumhurbaşkanlığı kabinesi bugün toplanıyor

Ekonomi
_QHA Ankara
08 Aralık 2021, 10:43
_QHA Ankara
08 Aralık 2021, 10:43

Cumhurbaşkanlığı Kabinesi, bugün Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın başkanlığında Beştepe’de toplanacak. Toplantıda, döviz kurundaki hareketliliğin yanı sıra stokçularla mücadelenin de ele alınması bekleniyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Katar ziyareti ardından gündemini yoğun bir şekilde sürdürüyor. Bugün Beştepe’deki kabine toplantısına başkanlık edecek olan Erdoğan, Katar ziyareti ve oradaki temasları temasları ile ilgili kabine üyelerine değerlendirmelerde bulunacak.

3 Aralık 2021 tarihinde Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile göreve gelen yeni Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati’nin ilk kabine toplantısı olacak. Bugün gerçekleşene toplantıda, ekonomi başta olmak üzere pek çok konunun ele alınması bekleniyor. Bu konulardan en başta gelenlerden birisi de, son günlerde, döviz kurlarında yaşanan hareketlilik ve Türkiye’de etkisini göstermeye başlayan hayat pahalılığı olacak.

KABİNE TOPLANTISININ GÜNDEMİNDE ASGARİ ÜCRET YER ALACAK

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın stokçuluk faaliyeti gerçekleştiren kişilere yönelik sert uyarıları devam ediyor. Stokçulara yönelik cezaların da arttırılmasına yönelik adımların gündeme alınması bekleniyor.

2022 yılı asgari ücret tutarının ve asgari ücret ile ilgili tarafların bir araya geldiği toplantılar ise sürüyor. Görüşmelerde gelinen aşama da Kabine’nin gündemde alınacak.