Cumhurbaşkanlığı Kabinesi bugün toplanıyor

Güncel
qha muhabir
25 Nisan 2022, 10:16
qha muhabir
25 Nisan 2022, 10:16

Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde bugün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında kabine toplantısı yapılacak. Toplantıda, Rusya-Ukrayna savaşına dair son gelişmeler, İsrail’in Filistinlilere yönelik saldırıları, terörle mücadele operasyonları, ekonomi ve bayram tatili masaya yatırılacak. Toplantının ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan, millete sesleniş konuşması gerçekleştirecek.

Cumhurbaşkanlığı Kabinesi bugün toplanacak. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında yapılacak toplantıda, Ukrayna-Rusya Savaşındaki son gelişmeler, İsrail güçlerinin Filistinlilere yönelik saldırıları, terörle mücadele operasyonları ve ekonomi, gündem başlıkları arasında yer alacak.

UKRAYNA-RUSYA SAVAŞI

İkinci ayını geride bırakan Rusya-Ukrayna savaşının ele alınacağı toplantıda, İstanbul sürecinin zirveye taşınması için Zelenskıy ve Putin’e yönelik diplomatik çabalar değerlendirilecek. Toplantıda, Ukrayna’daki Türk ticaret gemilerinin durumu ve bölgeye yönelik insani yardım gözden geçirilecek.

İSRAİL GÜÇLERİNİN MESCİD-İ AKSA’YA SALDIRILARI

Kabine toplantısında İsrail’in Filistinlilere yönelik saldırısı da masaya yatırılacak gündem maddelerinden biri olacak. Saldırıların son bulması için Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın bölge liderleri ve uluslararası kuruluşların temsilcileri ile yürüttüğü diplomatik temaslar görüşülecek.

TERÖRLE MÜCADELE OPERASYONLARI

Toplantıda masaya yatırılacak bir diğer konu ise, Suriye ve Irak’ın kuzeyinde yürütülen güvenlik operasyonları yer alacak. Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar’ın 18 Nisan’da başlatılan Pençe-Kilit operasyonundaki son durum ile ilgili bilgi vermesi bekleniyor.

EKONOMİ GÜNDEM BAŞLIKLARI ARASINDA

Söz konusu toplantıda ekonomi de ana gündem başlıkları içinde yer alacak. Fiyat artışlarının önlenmesi ve enflasyonla mücadele konularında atılacak adımlar hakkında görüş alışverişi olacak.

RAMAZAN BAYRAMI TATİLİ

Ramazan Bayramı tatilinin kaç gün olacağı kabine toplantısında kararlaştırılacak.

Cumhurbaşkanı Erdoğan kabine toplantısının ardından Millete Sesleniş konuşması yapacak.